Herbata Earl Grey
Żywność

Zalety picia herbaty Earl Grey

W Polsce coraz bardziej popularna staje się herbata Earl Grey. Herbata ta ma nie tylko świetny smak i aromat, ale także posiada cechy prozdrowotne naszego organizmu. Przede wszystkim pomaga wzmocnić organizm oraz zapobiegać wielu różnym chorobom.

9 zalet, dla których powinniśmy pić herbatę Earl Grey.

Zaleta nr 1

Herbata Earl Grey posiada katechiny, które są jednym z najmocniejszych przeciwutleniaczy, aby zwalczać wszelkie infekcji naszej jamy ustnej. Zawiera także fluor, dzięki któremu nasze zęby są wzmacniane oraz chronione przed zarazkami powodującymi próchnicę.

Zaleta nr 2

Herbata Earl Grey pomaga w codziennym trawieniu. Jest odpowiednim napojem dla osób, które mają problemy z niestrawnością, częste kolki czy też nudności. Odpowiednia jest również dla wszystkich osób, które leczą się na zaburzenia jelit. Najlepsze efekty daje, gdy jest wypijana każdego dnia o poranku.

Zaleta nr 3

Kolejną zaletą tej herbaty jest to, iż posiada ona olejek z bergamoty, który poprawia nasz codzienny nastrój, a także ma właściwości uspokajające. Herbata posiada także właściwości aromaterapeutyczne. Jest powszechnie stosowana przez osoby, które cierpią na codzienną depresję albo nieustannie żyją w stresie.

Zaleta nr 4

Herbata ta podobnie jak kawa dodaje poranny zastrzyk energii, ponieważ zawiera odrobinę kofeiny, która pobudza również pracę mózgu do codziennych czynności.

Zaleta nr 5

Następną jakże bardzo ważną zaletą jest to, że herbata ta zawiera przeciwutleniacze, dzięki czemu zwalczane są wolne rodniki, przez które nasze komórki szybciej się starzeją oraz powodują rozwój raka.

Zaleta nr 6

W herbacie Earl Grey występują również flawonoidy, które wpływają na obniżenie ciśnienia krwi. Z badań przeprowadzonych 2012 roku wynika, że picie 3 filiżanek dziennie tej herbaty obniża ryzyko chorób serca. Kolejne badania dowiodły, że już picie jednej filiżanki herbaty dziennie obniża poziom cholesterolu, który źle wpływa na nasze zdrowie, a zwiększa poziom tego dobrego cholesterolu, który jest niezbędny dla naszego organizmu.

Zaleta nr 7

Istotną cechą herbaty Earl Grey jest również to, że pomaga ona obniżyć poziom cukru we krwi. Jest zdecydowanie zalecana osobom, które cierpią na cukrzycę.

Zaleta nr 8

Herbatę Earl Grey warto również pić w okresach jesienno-zimowych, gdyż wzmacnia ona organizm i jest polecana wszystkim osobom, które często są przeziębione.

Zaleta nr 9

Ostatnią zaletą tej herbaty jest to, iż pomaga ona utrzymywać odpowiednią równowagę płynów w organizmie, a także odpowiednio nawadnia organizm, a to wszystko dzięki bardzo dużej zawartości potasu, która występuje w herbacie Earl Grey.

Herbatę Earl Grey w niskiej cenie możesz kupić w internetowej hurtowni herbacianej – amido.com.pl