Wynajem domku w górach – cennik
Różne

Wynajem domku w górach – cennik

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas planuje wyjazd poza miejsce zamieszkania, na który zasłużyliśmy po roku ciężkiej pracy lub nauki. Jedni z nas wybiorą błogie lenistwo na plażach w Polsce lub za granicą. Druga grupa wczasowiczów to osoby, które stawiają na aktywny wypoczynek. Od zgiełku nadmorskich plaż i miasteczek wolą ciszę i spokój górskich szlaków oraz zielone Połoniny.

Jeśli należymy do tej drugiej grupy, która stawia na aktywne spędzanie urlopu na szlakach turystycznych, warto zapoznać się z ofertą wakacyjną, jaką oferuje nam Beskid Niski.

Charakterystyka miejsca

Beskid Niski to malownicza kraina, która leży w polskiej części Karpat. Chociaż nie ma najwyższych szczytów tego pasma górskiego, to warto zwrócić uwagę na jego zalesione i zielone tereny górskie. Ta kraina górska nazywana jest krainą łagodności czy też ostatnimi i dzikimi górami w Polsce. Dla tych, którzy w górach poszukują ciszy, spokoju i nie potrzebują cywilizacji oraz sklepów na każdym kroku to Beskid jest idealną propozycją. Dla fanów parków znajdzie się Magurski Park Narodowy. Jeśli jesteśmy zainteresowani lokalną kulturą tej krainy to warto zaznaczyć, że teren Beskidu zamieszkują Łemkowie – czyli ludność Rusińska. Znajdziemy tu również liczne Cerkwie, miejsca historyczne, cmentarze oraz ogrom szlaków turystycznych zarówno dla świeżych turystów jak i zaprawionych piechurów.

Ceny domków

Wysokość opłat za pobyt w domkach, jakie są oferowane w Beskidzie Niskim są zależne po pierwsze od terminu, a po drugie od standardu.

Aktualnie nawet w najtańszych ofertach domków wypoczynkowych, w standardzie wyposażenia jest łazienka, kuchnia z lodówką i kuchenką do gotowania – czasem wspólna w jednym budynku dla kilku domków, a także TV czy radio.

Tutaj ceny za wynajęcie są podawane dwojako: za cały domek lub za jedną osobę. Domki mogą być zarówno trzyosobowe, jak i siedmioosobowe. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Z reguły właściciele obiektu wynajmują cały domek i nie łączą w nich dwóch różnych grup. Cena za wynajem podstawowo wyposażonego domku dla 3 osób o wielkości 35m2, z jednym podwójnym oraz jednym pojedynczym łóżkiem – czyli idealna propozycja dla rodziców z dzieckiem – to koszt około 120zł za dobę. Oczywiście jest to sam pobyt, bez wyżywienia.

Cena za osobę w wynajmowanym domku w sezonie letnim zaczyna się od 20zł/doba, a średnia cena to około 35zł/doba. Przy tych najtańszych ofertach zwróćmy szczególną uwagę na wyposażenie domków, bo czasem okazuje się, że trzeba posiadać własną pościel czy sztućce.

Jeśli chcemy przeznaczyć na nasz wypoczynek trochę większy budżet, wtedy jakość wyposażenia oraz dodatkowe atuty wzrastają. Po pierwsze droższe domki są w dogodniejszych do dojazdu lokalizacjach i oferują więcej atrakcji turystycznych. W domkach poza odbiornikiem TV mamy zapewnioną telewizję cyfrową, internet Wi-Fi, a nawet klimatyzację. Właściciele oferują ponadto miejsce na ognisko lub grill, dostęp do basenu oraz jacuzzi czy sauny.

Oprócz tego możemy skorzystać z ofert atrakcji, takich jak nordic walking, trekking czy wędrówki piesze z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Cena za domek siedmioosobowy w sezonie letnim o podwyższonym standardzie to koszt około 300zł/dobę. W przeliczeniu na osobę to cena mniej więcej 60zł/dobę.

Przy wyborze domku w górach nie sugerujmy się tylko i wyłącznie ceną, ale także zwróćmy uwagę na swoje potrzeby. Jeśli planujemy liczne wędrówki i przebywanie poza domkiem – możemy pozwolić sobie na niższy standard. A gdy zależy nam na wysokiej jakości odpoczynku w domku wypoczynkowym to możemy poświęcić czas na znalezienie bogatszej wersji wyposażenia.

3 Najpopularniejsze Ośrodki Wypoczynkowe – Beskid Niski

Ośrodek wypoczynkowy “Wczasy pod gruszą”
Adres: ul. Belna Górna 25, 38-340 Biecz
Telefon: +48 512 622 483
E-mail: [email protected]

Sokolskie Chaty – domki w górach
Adres: Kwiatowa 13, Gorlice
Telefon: +48 536 866 985
E-mail: [email protected]

Buczynowa Dolina B&B
Adres: Wapienne 59, 38-307 Sękowa
Telefon: +48 792 539 187
E-mail: [email protected]