TOP 3 serwisy z zamawianiem jedzenia online
Żywność

TOP 3 serwisy z zamawianiem jedzenia online

Polska gastronomia przez ostatnie lata rozwija się w zaskakującym tempie. I nie mam tu na myśli kebabów i pizzerii dostępnych w każdej mniejszej miejscowości, ale o prawdziwym gotowaniu – z pasją i autentycznością. W większych miastach obok wysokiej klasy restauracji serwujących kuchnię polską znajdziemy coraz liczniejsze bistra, bary oraz foodtrucki serwujące w swoim menu smaki z całego świata.

Kuchnia wegańska, wietnamska, kreolska, burgery, naleśniki, pad thaie to propozycje, których spróbować możemy w ich prawdziwym wybrzmieniu rodem spod ręki rodzimych znawców tych kuchni.  Wszystkie propozycje smakują niesamowicie, a w połączeniu z dobrze wyglądającym lokalem czujemy się niczym w najbardziej egzotycznych zakątkach świata. A co w sytuacji, gdy chcemy zjeść coś pysznego, a niekoniecznie mamy ochotę wychodzić na miasto? Albo kiedy dopadnie nas głód, a właśnie zaczął się mecz w tv? Wtedy możemy skorzystać z oferty lokali gastronomicznych na dowóz. Jest to opcja dostępna praktycznie w każdym szanowanym się punkcie na mapie kulinarnych podróży. Sprawa jest prosta, gdy wszyscy biesiadnicy chcą zjeść to samo, gdyż dzwonimy, składamy zamówienie a dostawca przywozi nad jedzenie. Sytuacja komplikuje się, gdy każdy ma ochotę na coś innego. Na szczęście na pomoc przyszły do nas aplikacje mobilne.

Jak to działa? Wybieramy interesujące nas pozycje z menu różnych restauracji, podajemy adres dostawy i składamy zamówienie. Dostawca odbiera nasze dania z konkretnych punktów i przywozi je do nas. A gdzie możemy zamawiać? Poniżej przedstawiam zestawienie 3 topowych serwisów do zamawiania jedzenia online:

Pyszne.pl

Obecnie największy portal do zamawiania jedzenia online – liczy ponad 6000 punktów gastronomicznych. Obsługuje większe jak i mniejsze miejscowości. Tutaj zamawiamy jedzenie nie bezpośrednio z restauracji lecz przez e-lokalizator, który oferuje o wiele więcej dań i rodzajów kuchni niż pojedynczy lokal. Za zamówienie możemy zapłacić zarówno przy odbierze jak i transakcją internetową. Z portalem współpracuje serwis turystyczny TripAdvisor, który wskazuje na mapie wysoko oceniane restauracje, które oferują dostawę jedzenia do domu. Pyszne.pl proponuje swoim klientom interesujący system lojalnościowy, tzw. Strefę Premium. Przy zamówieniach otrzymujemy punkty, które po zebraniu odpowiedniej ilości wymieniamy na rabaty i kupony do różnych sklepów i usług.

Pizzaportal.pl

Ten serwis współpracuje z około 3000 restauracjami i także oferuje dostawę w większości polskich miast. System działa bardzo podobnie do wspomnianego już wyżej konkurenta. Również ten portal oferuje system lojalnościowy w postaci kuponów i rabatów oraz kolekcjonowanie punktów Payback. Zamówienia możemy składać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne dostępne na system iOS czy Android.

Ubereats.pl

Kolejną propozycją zamówień online jest amerykański serwis od niedawna dostępny w Polsce. Oferuje swoim klientom dowóz jedzenia głównie w dużych miastach, jak np. Warszawa, Poznań czy Wrocław. Portal współpracuje głównie z mało znanymi lokalami gastronomicznymi proponującymi kuchnię nowoczesną. Zdjęcia oferowanych dań wyglądają bardzo imponująco i zachęcają do składania zamówień. Podobnie jest z całą aplikacją, która ma bardzo przyjazny outfit i możemy chociażby zmienić w niej język na angielski. Ciekawą opcją jest możliwość śledzenia naszego zamówienia. Oznacza to, że na bieżąco widzimy, gdzie kieruje się dostawca z naszym jedzeniem.

Każdy z 3 pokazanych serwisów zawiera interesujące opcje dodatkowe i bardzo dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie – czyli dostarczenie nam pysznego jedzenia w jak najkrótszym czasie.