Szkolenia dla kelnerów i barmanów w Krakowie
Szkolenia

Szkolenia dla kelnerów i barmanów w Krakowie

Branża gastronomiczna jest niezwykle wymagająca i choć niektórzy sądzą, że umiejętności które powinien posiadać restauracyjny kelner bądź barman niekoniecznie należą do wyszukanych to prawda jest inna. Każdy z tych pracowników restauracji musi być odpowiednio przygotowany, a więc przeszkolony w celu pełnienia swoich obowiązków we wzorowy sposób. Całe szczęście dzisiaj dostępne są oferty różnorakich szkoleń w pełni odpowiadających zarówno na potrzeby kursantów, jak i ich późniejszych pracodawców.

Na czym polega takie szkolenie?

Chodzi przede wszystkim o przyswojenie teoretycznej i praktycznej wiedzy pozwalającej na pełne wykonywanie w pracy w gastronomii o takim charakterze. Przyszli kelnerzy i barmani restauracyjni mogą spodziewać się między innymi, że podczas takich szkoleń pojmą zagadnienia, jak np.:

  • higiena  osobista podczas pracy
  • dobór szkła do napojów
  • podawanie rachunku
  • obsługa terminali płatniczych
  • praca po zamknięciu restauracji

Szkolenia najczęściej właśnie podzielone są na bloki nauczania związane z teorią zawodu, praktycznymi ćwiczeniami. Nie bez znaczenia jest także psychologia zawodu, jak również materiały szkoleniowe niezbędne do pełnego uczestnictwa w zajęciach. Istotne są również symulacje szkoleniowe prowadzone, które nauczą jak postępować.

Dlaczego warto?

Oprócz oczywistego zdobycia wiedzy niezbędnej do pełnego wywiązywania się z obowiązków barmańskich bądź kelnerskich osoba szkoląca bądź doszkalająca się zdobywa cenny dokument – certyfikat poświadczający ukończenie takiego szkolenia, co jest bardzo ważnym aspektem ubiegania się o późniejsze, upragnione stanowiska pracy.

Gdzie się szkolić?

Jak wspomniano na samym początku – oferta skierowana dla przyszłych kelnerów i barmanów na dzisiejszym rynku jest ogromna. Można zarówno postawić na kursy z ramienia organizacji non profit, jak również na te sponsorowane przez np. urząd pracy. Szkoły policealne w większości również mają ofertę tego typu szkoleń w swoich ofertach. Wystarczy dobrze się rozejrzeć i wybrać najbardziej odpowiadającą swoim wymaganiom opcję. Trzeba pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu opinii na temat danego szkolenia z ramienia poprzednich kursantów. Najlepiej jednak poszukać firmy, która profesjonalnie zajmuje się szkoleniami. Jedną z takich jest krakowska firma szkoleniowa Maciołek & Wspólnicy.