Słomki ekologiczne - rodzaje, charakterystyka i porównanie cen
Różne

Słomki ekologiczne – rodzaje, charakterystyka i porównanie cen

Wartość słomek ekologicznych

Słomki ekologiczne są wspaniałą dekoracją, na różne imprezy, umilą nam spędzanie czasu w domu, z partnerem czy przyjaciółmi. Ułatwiają spożywanie napoju dla małych dzieci, są doskonałe do cateringu oraz serwowania drinków na mieście. Pięknie się prezentują, a co najważniejsze dbają o naszą planetę. Już wielka ilość ludzi oraz firm, apeluje o odrzuceniu tego co nas zatruwa i zasypuje, w postaci śmieci. Warto zwrócić na to uwagę, by nasze młodsze pokolenie, żyło w możliwej czystości, bez problemów zdrowotnych. Małe gesty od nas wniosą wiele dla przyszłości. Wybierając słomki, warto dowiedzieć się czegoś o nich, zanim dobierzemy do danej okazji. Przekonajmy się dlaczego są tak cenne w tych czasach. Rodzaje, cechy, oraz różnice cenowe.

Rodzaje słomek ekologicznych

Rodzaj ekologicznych słomek jest zaopatrzony w różne warianty, które nie powodują szkód dla planety, nie są toksyczne i rakotwórcze. Rodzaje rurek wykonanych z tworzyw opisanych poniżej, są coraz częściej używane. Między innymi wśród nich wyróżniamy:

  • Słomki ze słomy – uprawiane są w ekologicznym gospodarstwie, wykonane ze słomy żytniej są w stu procentach naturalne.
  • Słomki z papieru – rozkładają się w przeciągu 2 – 6 tygodni. Papier nie powoduje szkód w przyrodzie.
  • Słomki z mączki kukurydzianej – wykonane z roślin, solidne i wytrwałe.

Słomki można dostać w przeróżnych kolorach i wzorach. Można je dopasować do danej tematyki, do odcieni napoju, do wystroju wnętrza np. restauracji, baru czy innych lokali, z którymi będą się cudownie komponować i reprezentując styl na wyjątkowy sposób. Słomki możemy dostać o różnych wymiarach szerokości, przeważnie są dostępne o średnicy 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, oraz 10mm. Cudownie sprawdzają się do napoi ciepłych i zimnych. Można je stosować już w temperaturach od -25°C do nawet +40°C, zależy od struktury z jakiej słomka jest wykonana.

Charakterystyka i cechy słomek ekologicznych

Naturalne tworzywa, które rozkładają się podczas kompostowania. Nie są groźne dla oceanu, gdzie niestety śmieci często trafiają. Ryby mylą je z pożywieniem, co zagraża ich wyginięciu, lub zatruciu, w przypadku ludzi spożywających morskie pożywienie. Tworzywa sztuczne mogą rozkładać się nawet 2000 lat, zakopane gdzieś pod ziemią, natomiast surowce biodegradowalne, z których wykonane są słomki rozkładają się do najwyżej 80 dni. Biodegradowalne słomki, cechują się zielonym znaczkiem na opakowaniu, który oznacza higieniczną strukturę dla środowiska.

Ceny i różnice słomek ekologicznych

Słomki papierowe są stosunkowo niedrogie. Można jednak znaleźć wytrwalszą wersję rurek bambusowych. One są nieco stabilniejsze, na wyższym poziomie, przez to cenione trochę wyżej. Można dostać je w postaci pakietu ze szczoteczką przeczyszczającą, co pozwala na dłużej utrzymać słomki w dobrej kondycji, ponieważ pijąc gęstszą wersję napoju, ma łatwość do zalegania w środku, przez co zdarza się, że pijąc tą rurką kolejny wywar, możemy czuć posmak po poprzednim. Taka wersja upewni nas o higienicznym spożywaniu. Wyróżniamy słomki jednorazowe i wielorazowe. Zależnie od sztuk, w jakiej ilości są pakowane, zaważa to przede wszystkim na cenie, lecz stosunkowo do ich możliwości użytku cenowo są opłacalne.