Słomki ekologiczne - rodzaje, charakterystyka i porównanie cen
Różne

Słomki ekologiczne – rodzaje, charakterystyka i porównanie cen

Wartość słomek ekologicznych

Słomki ekologiczne są wspaniałą dekoracją, na różne imprezy, umilą nam spędzanie czasu w domu, z partnerem czy przyjaciółmi. Ułatwiają spożywanie napoju dla małych dzieci, są doskonałe do cateringu oraz serwowania drinków na mieście. Pięknie się prezentują, a co najważniejsze dbają o naszą planetę. Już wielka ilość ludzi oraz firm, apeluje o odrzuceniu tego co nas zatruwa i zasypuje, w postaci śmieci. Warto zwrócić na to uwagę, by nasze młodsze pokolenie, żyło w możliwej czystości, bez problemów zdrowotnych. Małe gesty od nas wniosą wiele dla przyszłości. Wybierając słomki, warto dowiedzieć się czegoś o nich, zanim dobierzemy do danej okazji. Przekonajmy się dlaczego są tak cenne w tych czasach. Rodzaje, cechy, oraz różnice cenowe.

Rodzaje słomek ekologicznych

Rodzaj ekologicznych słomek jest zaopatrzony w różne warianty, które nie powodują szkód dla planety, nie są toksyczne i rakotwórcze. Rodzaje rurek wykonanych z tworzyw opisanych poniżej, są coraz częściej używane. Między innymi wśród nich wyróżniamy:

  • Słomki ze słomy – uprawiane są w ekologicznym gospodarstwie, wykonane ze słomy żytniej są w stu procentach naturalne.
  • Słomki z papieru – rozkładają się w przeciągu 2 – 6 tygodni. Papier nie powoduje szkód w przyrodzie.
  • Słomki z mączki kukurydzianej – wykonane z roślin, solidne i wytrwałe.

Słomki można dostać w przeróżnych kolorach i wzorach. Można je dopasować do danej tematyki, do odcieni napoju, do wystroju wnętrza np. restauracji, baru czy innych lokali, z którymi będą się cudownie komponować i reprezentując styl na wyjątkowy sposób. Słomki możemy dostać o różnych wymiarach szerokości, przeważnie są dostępne o średnicy 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 7mm, 8mm, 9mm, oraz 10mm. Cudownie sprawdzają się do napoi ciepłych i zimnych. Można je stosować już w temperaturach od -25°C do nawet +40°C, zależy od struktury z jakiej słomka jest wykonana.

Charakterystyka i cechy słomek ekologicznych

Naturalne tworzywa, które rozkładają się podczas kompostowania. Nie są groźne dla oceanu, gdzie niestety śmieci często trafiają. Ryby mylą je z pożywieniem, co zagraża ich wyginięciu, lub zatruciu, w przypadku ludzi spożywających morskie pożywienie. Tworzywa sztuczne mogą rozkładać się nawet 2000 lat, zakopane gdzieś pod ziemią, natomiast surowce biodegradowalne, z których wykonane są słomki rozkładają się do najwyżej 80 dni. Biodegradowalne słomki, cechują się zielonym znaczkiem na opakowaniu, który oznacza higieniczną strukturę dla środowiska.

Ceny i różnice słomek ekologicznych

Słomki papierowe są stosunkowo niedrogie. Można jednak znaleźć wytrwalszą wersję rurek bambusowych. One są nieco stabilniejsze, na wyższym poziomie, przez to cenione trochę wyżej. Można dostać je w postaci pakietu ze szczoteczką przeczyszczającą, co pozwala na dłużej utrzymać słomki w dobrej kondycji, ponieważ pijąc gęstszą wersję napoju, ma łatwość do zalegania w środku, przez co zdarza się, że pijąc tą rurką kolejny wywar, możemy czuć posmak po poprzednim. Taka wersja upewni nas o higienicznym spożywaniu. Wyróżniamy słomki jednorazowe i wielorazowe. Zależnie od sztuk, w jakiej ilości są pakowane, zaważa to przede wszystkim na cenie, lecz stosunkowo do ich możliwości użytku cenowo są opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *