Restauracje dla narciarzy
Różne

Restauracje dla narciarzy

Sezon zimowy już się rozpoczął i na stokach narciarskich można dostrzec coraz liczniejsze grupy, które w tak aktywny sposób chcą spędzić ten okres. Wiadomo, że nic tak dobrze nie pobudza apetytu, jak ruch na świeżym powietrzu, warto więc sprawdzić, czy w pobliżu naszego stoku narciarskiego znajdują się restauracje dla narciarzy oferujące świeże i smaczne posiłki.  Chwilę przerwy na obiad można też wykorzystać na zadbanie swoich nart, jak to robić wyjaśnią na stronie serwisu  narciarskiego – Contingent.

Najpopularniejsze restauracje dla narciarzy w Zakopanem

Jeden z najpopularniejszych stoków narciarskich w Zakopanem – Nosal – to centrum zjazdowe idealne dla osób początkujących i bardziej zaawansowanych. Po nauce lub zjazdach ze stoku warto sprawdzić funkcjonującą w pobliżu restaurację Marzanna ze znakomitym domowym jedzeniem. Prowadzona przez wielbiciela bluesa knajpka pełna jest muzyki z tego gatunku i pamiątek po koncertach, a jedzenie gotowane według przepisów teściowej właściciela zachwyci najbardziej wybrednych smakoszy świeżością i proporcją wielkości w stosunku do ceny. Warto wczytać się w menu – napisane specyficznym językiem przywoła uśmiech nawet na bardzo zmęczonych twarzach. Ważne: Marzanna otwarta jest do godziny 18, a płatność przyjmowana jest tylko gotówką!

W Zakopanem polecana jest także restauracja Casa Mia, gdzie narciarze dostaną dania z kuchni włoskiej, polskiej i francuskiej. Miejsce przyjazne dla wegetarian i osób na diecie bezglutenowej znajduje się na końcu Krupówek, dzięki czemu jest tu spokojniej i na pewno smaczniej niż w samym ich centrum.

Pozostałe restauracja przy ośrodkach narciarskich

Szkoła Narciarska na Kozińcu to kolejne miejsce przyciągające w zimie wielbicieli narciarstwa. W mieszczącej się nieopodal Białce Tatrzańskiej znajdziemy polecaną przez bywalców Karczmę u Chramca serwującą dania kuchni polskiej w dobrych cenach czy Karczmę u Dziubasów, bar szybkiej obsługi przygotowujący jednak smaczne dania na dobrym poziomie i idealne miejsce do posiedzenia nad ciepłą herbatą po góralsku w przerwie między zjazdami.

Stacja Narciarska Suche to stosunkowo niedawno oddane do użytku miejsce dla narciarzy znajdujące się około 6 kilometrów od Zakopanego. Położona tuż przy niej restauracja daje możliwość pożywienia się daniami kuchni polskiej i specyfikami kuchni podhalańskiej, znajdziemy więc w menu m.in. placek po zbójnicku lub pyszne domowe pierogi.

Jeśli korzystamy natomiast z oferty zjazdowej w Szczawnie Zdroju nie zapomnijmy odwiedzić restauracji Legenda serwującej m.in. michy pierogów domowego wyrobu, specjalności kuchni z karkówki, schabu czy kurczaka, tradycyjne zupy (rosół oraz barszczyk czerwony podawany z kołdunami lub z uszkami). Dla lubiących kuchnię włoską – Legenda serwuje smaczne pizze, wypiekane na miejscu.