Recenzja restauracji z niebanalną architekturą w Poznaniu
Budownictwo

Recenzja restauracji z niebanalną architekturą w Poznaniu

Jest takie miejsce w sercu wielkopolski – Poznaniu, do którego po prostu chce się wracać – restauracja Blue Marina. Jedynie można się zastanawiać czy bardziej ma się nieprzerwaną chęć do ponownego tam zajrzenia z powodu przepysznej kuchni, o jaką dba tamtejszy szef kuchni z całym swoim zespołem, czy też ze względu na to jak magicznie urządzone jest to miejsce. Tak czy inaczej, jeśli jeszcze nie miało się okazji tam zajrzeć, zobaczyć i zakosztować – będąc w Poznaniu bądź okolicach zdecydowanie trzeba nadrobić tę zaległość.

Restauracja Blue Marina

Restauracja Blue Marina znajduje się w znanym i lubianym poznańskim Hotelu Regatta. Fenomenem tego lokalu na pewno jest to, że bez względu na to o jakiej porze tam zajrzysz – tam zawsze pachnie – kawą i ciepłym pieczywem o poranku, pysznymi sałatkami w południe, wytrawnym winem i dobrze wysmażonym stekiem wieczorową porą. To wszystko okraszone jest wyjątkową architekturą, która umila czas oczekiwania na pyszne danie.

Siedzi się tam wygodnie – w znakomitej atmosferze i z zawsze uprzejmą obsługą można podziwiać unikatową architekturę tego miejsca, którego każdy element został dopieszczony w każdym calu. Nie ma miejsca na byle jakość – o czym można się przekonać patrząc chociażby na unikatowy budynek i sam jego kształt, oczywiście chodzi o ten w którym mieści się ta aromatyczna i pełna pyszności restauracja. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy! Projekty przypominają mi prace biura projektowego z Poznania – Karma-Project. Kliknij Tutaj i sam się przekonaj.

Jest tam bardzo przestronnie – dzięki czemu każdy poczuje się swobodnie. Dzięki postawieniu na klimatyczne, iście marynarskie kolory można z drugiej strony poczuć się bardzo swojsko i przytulnie – niczym na wymarzonym rejsie. Restauracja jest pełna słońca i przyjemnych, wpasowanych w klimat detali – tworząc całą, nietuzinkową całość.

A co znajdziemy w samej karcie dań?

  • zdrowe, lokalne produkty,
  • ryby z pobliskich jezior,
  • sezonowe owoce,
  • zawsze świeże warzywa,
  • wyselekcjonowane produkty ekologiczne.

W jedzeniu czuć pasję – nic dziwnego, bowiem jego przyrządzaniem zajmują się właśnie specjaliści od dobrej kuchni, dla których gotowanie to nie tylko sposób na życie, ale właśnie życiowa pasja przede wszystkim.

Do restauracji Blue Marine można zajrzeć codziennie w godzinach od 12:00 do 22:00. Zatem jeśli ktoś ma w planach wycieczkę w okolice Poznania koniecznie musi na swojej ‘wish liście’ zapisać pozycję, jaką jest ta restauracja właśnie – by zobaczyć na własne oczy i posmakować osobiście. Naprawdę na mapie polskich punktów gastronomicznych nie ma drugiego takiego miejsca jak właśnie restauracja Blue Marine.