Wszyscy gdzieś gonimy, każdemu z nas się spieszy. Gonią nas terminy, deadline’y, wszystko trzeba zrobić na już, a najlepiej na wczoraj. Aby zdążyć ze wszystkim potrzebny jest szczegółowy plan działania, którego nic nie powinno zakłócać. Niestety jest to niemożliwe zwłaszcza w sytuacjach, gdzie duża część naszej pracy opiera się na maszynach. Problematyczne są sytuacje, gdzie opóźnienia wywołane są awariami sprzętu, na którym pracujemy. O ile jednak zepsuty laptop, smartfon czy skaner można stosunkowo łatwo, tanio i szybko wymienić na nowy lub naprawić, o tyle istnieją urządzenia, które kosztują setki tysięcy złotych, więc nawet ich naprawa kosztuje nie mało, a dodatkowo wymaga więcej czasu.
Regeneracja silników hydraulicznych – co to takiego?
Wszelkie maszyny budowlane, rolnicze, górnicze czy kolejowe, powinny być poddawane cyklicznym przeglądom. Jest to bardzo istotne ze względu na możliwe awarie oraz sposób ich naprawy. Po pierwsze regularne serwisowanie maszyn budowlanych sprawia, że na bieżąco są wykonywane wszelkie pomniejsze naprawy drobnych usterek. Dzięki przeglądom otrzymujemy również informację o tym, w jakim stanie są części urządzenia, co warto zregenerować, a co wymienić. Jest to bardzo ważna wiadomość, zwłaszcza jeśli chodzi o kluczowe podzespoły maszyny. Bez sprawnego silnika czy pompy, żaden sprzęt nie jest w stanie działać. Jeśli dojdzie do uszkodzenia tych elementów, to w maszynie, w której przeprowadzane były regularne przeglądy, będzie możliwa regeneracja silników hydraulicznych, regeneracja siłowników hydraulicznych czy regeneracja pomp hydraulicznych. Jeśli jednak sprzęt nie był zadbany, to wzrasta ryzyko, że konieczna będzie bardzo kosztowna wymiana tych elementów. Mówiąc w skrócie – jeśli ktoś próbuje przyoszczędzić na lekceważeniu serwisowania, to w efekcie może stracić o wiele więcej czasu i pieniędzy, gdy dojdzie do awarii.
Regeneracja pomp hydraulicznych czy wymiana na nową część – co wybrać?
Warto zadbać o sprzęt, dzięki któremu prowadzi się firmę, ponieważ w przypadku awarii koszta mogą być ogromne. Zepsuta maszyna nie zarabia na siebie, wymaga kosztownej naprawy, hamuje prace na budowie. Dodatkowo opóźnienie prac na budowie może zakończyć się nałożeniem kary umownej za niedotrzymanie terminu. Dlatego maszyny powinny być w jak najlepszym stanie – żeby do awarii dochodziło jak najrzadziej i były jak najdrobniejsze. Co w przypadku, kiedy już dojdzie do awarii? Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest telefon po mobilny serwis maszyn budowlanych. Jest to zespół specjalistów, którzy docierają na miejsce awarii wraz z potrzebnymi narzędziami oraz elementami wymiennymi. Serwisanci wykonują swoja pracę w kilku etapach, dzięki czemu wszystko jest sprawne, kompleksowe, szybkie i w miarę możliwości jak najtańsze. Po pierwsze odpada kwestia tego, jak dostarczyć zepsutą maszynę na warsztat, ponieważ to warsztat dociera do maszyny. Serwisanci przeprowadzają skrupulatną diagnozę, aby wyeliminować wszelkie możliwe uszkodzenia. Często jest bowiem tak, że poza główną awarią, która uniemożliwiła pracę maszyny, występują także inne, mniejsze usterki, których nie widać gołym okiem. Gdy wiadomo już, co wymaga naprawy, klient informowany jest o dostępnych możliwościach naprawy. Jeśli istnieje taka możliwość, to serwisanci na miejscu demontują uszkodzony element i naprawiają go lub wymieniają na nowy. W przeciwnym razie dostarczają maszynę lub uszkodzony i zdemontowany podzespół na warsztat, gdzie po zatwierdzeniu przez klienta kosztorysu, wymagane są wszelkie niezbędne naprawy i wymiany. Na końcu maszyna poddawana jest szczegółowym testom, dzięki którym zyskujemy pewność, że jest w stu procentach sprawna i może wracać do pracy.
Regeneracja siłowników hydraulicznych – jak zapobiegać awariom?
Niestety najczęściej nie da się zapobiegać awariom. Wszystko się psuje, niszczy i zużywa. Jednak warto zadbać o sprzęt w najbardziej możliwy sposób – wykonywać regularne serwisowanie maszyn budowlanych oraz reagować na wszelkie odstępstwa od normy. Kiedy zauważamy, ze silnik gorzej pracuje, maszyna wydaje dziwne dźwięki, ramię koparki ma słabszy zakres ruchu, to nie lekceważmy tych usterek, ponieważ po jakimś czasie przerodzą się one w dużą awarie, która będzie kosztowała tylko więcej czasu, stresu i pieniędzy.
Firmy, które specjalizują się w naprawach hydrauliki siłowej i sprzętu budowlanego, najczęściej wykonują następujące usługi:
- regeneracja pomp hydraulicznych,
- regeneracja silników hydraulicznych,
- naprawa siłowników hydraulicznych,
- regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
- regeneracja mostów napędowych,
- naprawa zmienników momentu obrotowego,
- dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
- testy podzespołów hydraulicznych.
Zadbaj o swój sprzęt, wykonuj w nim regularne serwisowanie, a w razie awarii zadzwoń po mobilny serwis maszyn budowlanych. Pozwól swoim maszynom pracować i zarabiać.
Artykuł powstał przy współpracy z https://www.hydroserwishs.pl/