Korzyści z budowy domu energooszczędnego - Espiroproperty
Budownictwo

Korzyści z budowy domu energooszczędnego – Espiroproperty

Troska o nasze środowisko jest dziś coraz bardziej powszechna, dlatego domy energooszczędne cieszą się rosnącym zainteresowaniem

Dom tego typu jest bardzo specyficzny i musi być budowany zgodnie z wieloma wytycznymi. Co ciekawe, pierwszym elementem budowy domu energooszczędnego jest wybór odpowiedniej działki, która spełnia konkretne wymagania. Jak wygląda budowa domu energooszczędnego i czym się on charakteryzuje?

Jaką działkę wybrać pod dom energooszczędny?

Domy energooszczędne stały się w ostatnim czasie prawdziwym budowlanym hitem, gdyż pozwalają zarówno na mniejsze rachunki za energię, jak i pozytywnie wpływają na nasze środowisko. Warto pamiętać, że już wybór działki ma bardzo duże znaczenie, jeżeli dom ma być energooszczędny. Jej kształt powinien być w formie kwadratu lub prostokąta. Dlaczego akurat taki kształt? Ponieważ wówczas można w dowolny sposób ustawić bryłę budynku, by dom był jak najlepiej oświetlony. Pomieszczenia powinny znajdować się od strony południowej, ponieważ to właśnie ten kierunek pozwala na największe zyski cieplne. Zasada jest prosta – im więcej słońca, tym więcej energii dostaje się do domu. Takie usytuowanie domu względem stron świata ma także bardzo istotne znacznie odnośnie instalacji fotowoltaicznej. Domy energooszczędne charakteryzują się prostotą, gdyż ich bryła zawsze jest surowa i zwarta. Dzięki temu dom w maksymalny sposób wykorzystuje energię słoneczną. Takie domy są inwestycją na dziesięciolecia, gdyż ich energooszczędność sprawia, że koszty budowy takiego domu są równomierne z korzyściami i zaletami domów energooszczędnych.

Komu najlepiej zlecić budowę domu energooszczędnego?

Warto mieć na uwadze, iż domy energooszczędne są o wiele bardziej skomplikowane w budowie niż ich standardowe odpowiedniki. Dlatego też wykonawca takiego domu musi wyróżniać się doskonałą wiedzą i doświadczeniem, by budynek był w pełni energooszczędny. Jednym z liderów branży jest espiroproperty, czyli firma zajmująca się zarówno projektowaniem domów energooszczędnych, jak i ich budową i wykończeniem.

Więcej o domach energooszczędnych, a także o firmie espiroproperty dowiesz się na – espiroproperty.pl.