Karting dla dzieci?
Różne

Karting dla dzieci?

Zapach spalonej gumy, poczucie wiatru we włosach, uczucie krążącej w krwiobiegu adrenaliny – czy jest ktoś kto w dzieciństwie nie marzył doświadczeniu wyścigów rajdowych. Doświadczeniu o tyle interesującym, że możliwym do zrealizowania tak na prawdę od zaraz, od najmłodszych lat. Dzieci często zadają sobie pytanie – jak zostać kierowcą rajdowym
. Odpowiedź na tak zadane zdaje się nie być tak skomplikowane jak mogłoby się na początku wydawać. Wystarczy upór, chęć przeżycia wspaniałych emocji i przygody oraz odrobina zaangażowania. Trzeba jednakże pamiętać, że m.in. w Polsce aby uprawiać karting należy mieć ukończone 8 lat. Po ukończeniu tego wieku milusińscy mogę bez przeszkód oddawać się pełnym emocji wyścigom kartingowym. Także sam Robert Kubica zaczynał swoją pucharową przygodę od startów w mistrzostwach kartingowych.

Promocją tego pełnego pasji sportu na terenie Polski zajmuje się min. fundacja Racing Driver Program – mająca w swoich szeregach najlepszych trenerów, którzy nie raz sięgali po mistrzostwo. Wszystko po to by to mistrzowie szkolili przyszłych mistrzów. Cała oferta fundacji, jej status, misja oraz cele dostępne są na stronie internetowej driverprogram.pl. Zajmuje się ona kreowaniem przyszłych medalistów, zbilansowanymi treningami, a przede wszystkim wspieraniem młodej kadry przyszłych zwycięzców. Nie tylko organizuje treningi i szkolenia, ale także kreuje kulturę motosportową na terenie Polski.  Karting dla dzieci to relatywnie nowa dyscyplina sportowa dająca najmłodszym ogromną radość i frajdę. Buduje zdrową realizację, szacunek do prędkości, uczy umiejętności prowadzenia pojazdów i dobrej kalkulacji ryzyka. Zwiększa szansę na zostanie w przyszłości dobrym, a przede wszystkim odpowiedzialnym kierowcą. Pozwala dzieciom na bezpiecznie odreagowanie stresów. Z racji na niszowość tej konkurencji na polskim rynku daje ona także poczucie dużej elitarności wśród członków, pomaga w nawiązywaniu nowych znajomości. Dodatkowo dostajemy również możliwość wyrobienia sobie licencji kartingowej. Fundacja ma w swojej ofercie nie tylko szkolenia, ale także kolonie oraz półkolonie. Te zapewniające poczucie ciągłości w nauczaniu formy spędzania czasu prowadzą do jeszcze głębszego wejścia w tajniki szybkiej, acz bezpiecznej jazdy. Organizowane są również pełne emocji pokazy, gdzie na własne oczy może zarówno siebie jak i dziecko przekonać od bezpieczeństwa tego coraz popularniejszej formy spędzania wolnego czasu.

Pozwól dzieciom na odrobinę szaleństwa, i pozwól im doświadczyć pełnych adrenaliny wyścigów na różnych torach na terenie nie tylko Polski, ale także Europy.