Jak zrobić podświetlana reklamę zewnętrzną?
Różne

Jak zrobić podświetlana reklamę zewnętrzną?

Doskonałym rozwiązaniem dla stworzenia podświetlanej reklamy zewnętrznej są kasetony podświetlane LED. Jest to podświetlana od wewnątrz tablica reklamowa. Najłatwiej wykonać ja z aluminiowych profili w które wstawia się lekką transparentną płytę z naniesioną wcześniej grafiką reklamową.

Innym sposobem stworzenia podświetlanej reklamy zewnętrznej kasetony reklamowe z użyciem frezowania. Grafika reklamowa wycinana jest w nieprzepuszczającym światła materiale, który po podświetleniu od wewnątrz świeci wyfrezowanymi w płycie elementami. Najbardziej oszczędne i praktyczne jest używanie w obu typach kasetonów energooszczędnych taśm i paneli LED.

Oświetlenie tradycyjne a oświetlenie LED

Jeszcze do niedawna w reklamach zewnętrznych wykorzystywane były świetlówki rurowe. Nadal się pojawiają w podświetlanych reklamach, ale warto je zastąpić nowoczesnymi technologiami. Do niedawna oświetlenie LED było kosztowne. Obecnie coraz częściej zastępujemy zwykle świetlówki tymi typu LED, wiec cena produktów spada. Warto więc tworzyć reklamy świetlne z nowoczesnym typem oświetlenia. Wiążą się z tą decyzją same pozytywy: można swobodnie instalować reklamy w trudnych do montażu miejscach, łatwiej niż z tradycyjnymi świetlówkami rozmieścić źródła światła,  każdy znak, czy literę uda się podświetlić z różnym natężeniem, panele reklamowe są teraz lekkie i cienkie przez co poręczne. Są też bardziej eleganckie. Najważniejsze jednak, że są oszczędniejsze w eksploatacji. W Internecie łatwo można trafić na obliczenia, ile zaoszczędzimy energii, zmieniając oświetlenie reklam z tradycyjnych świetlówek na oświetlenie LED. O ile przy małym panelu reklamowym nie będzie to odczuwalne, to przy dużych panelach reklamowych  oszczędności będą duże (podaje się, że zużyta przez LED energia to tylko 20% tej zużytej przez tradycyjne świetlówki).

Rodzaje podświetlanych kasetonów reklamowych

Jeśli chodzi o rodzaje podświetlanych kasetonów reklamowych, to można polecić kilka. Najtańszym, ale eleganckim rozwiązaniem są jednostronne kasetony. Instaluje się je na cienkich aluminiowych profilach, w które wstawia się panel z wewnętrznym podświetleniem. Gładka powierzchnia pozwala na długie użytkowanie i estetyczny wygląd reklamy. Droższym rodzajem podświetlanej reklamy będzie taka o podobnym jak poprzednia rozwiązaniu, ale dwustronna i o mocniejszej konstrukcji. Dzięki temu rozwiązaniu grafika widoczna jest dla przechodniów z obu stron. Lica takiego panelu wykonane są zwykle z plexi lub poliwęglanu kanalikowego. W zależność od potrzeb można montować w podobny sposób podświetlane reklamy wielkogabarytowe lub o dowolnych kształtach. Więcej informacji na temat podświetlanych reklam zewnętrznych uzyskasz na stronie: www.znajdzreklame.pl