Jak powinni ubrani być kelnerzy podczas uroczystych przyjęć?
Różne

Jak powinni ubrani być kelnerzy podczas uroczystych przyjęć?

Wygląd kelnera mówi bardzo wiele na temat całej restauracji lub firmy cateringowej. Trzeba pamiętać o tym, że tak naprawdę obsługa daje najlepsze świadectwo naszej firmy. Dzięki właściwemu ubiorowi obsługi kelnerskiej, całe przyjęcie może wydawać się znacznie bardziej eleganckie dla gości danego miejsca. Oczywiście, wszystko zależy od danej okazji i od tego, jakiej klasy jest to lokal. Ważne jednak, aby kelnerzy ubrani byli w sposób dość jednolity.

Znacznie lepiej wygląda obsługa restauracji, jeżeli wszyscy jej członkowie wyglądają podobnie. Każdy z gości bez problemu może bowiem odróżnić kelnera od gościa i poprosić go o pomoc. Ma to szczególne znaczenie podczas eleganckich imprez. W jaki sposób powinna wyglądać obsługa kelnerska podczas imprezy takiej jak wesele, czy na przykład bankiet komunijny?

Jest kilka podstawowych zasad, którymi powinien w takim wypadku kierować się restaurator. Przede wszystkim, zależeć powinno mu na elegancji i klasycznym stroju. Najlepiej sprawdzi się zastosowanie poniższych wskazówek:

  • Panowie powinno ubrani być w białe koszule z długim rękawem, dobrze jeżeli na szyi znajdą się eleganckie muszki.
  • Powinni oni nosić długie czarne spodnie, najlepiej z lampasem i do tego koniecznie czarne obuwie skórzane oraz czarne skarpetki.
  • Panie powinny nosić białe bluzki, czarne spódniczki do kolana, a także cieliste rajstopy.
  • Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby kobiety nosiły kryte obuwie. Nie powinno ono pokazywać palców, ani pięt, ponieważ jest to nieeleganckie.

Oczywiście, można w przypadku wesela, czy komunii kolor czarny zastąpić innym, na przykład ecru lub błękitnym. Bardzo ważne jest jednak, aby zachować podstawowe zasady. Można też zamówić dla wszystkich kelnerów takie same plakietki z ich imionami. Znacznie ułatwi to obsługę większej imprezy i porozumienie się z gośćmi. Doskonałym pomysłem będzie również zamówienie dla mężczyzn gustownych i eleganckich marynarek. Szczególnie, jeżeli przyjęcie odbywa się na zewnątrz. Panie mogą także nosić ładne kamizelki, dopasowane w talii, do których przyczepią plakietki. Jest możliwe również przy luźniejszych imprezach zakładanie marynarek sportowych.

Ważne, aby zadbać również o inne aspekty wyglądu swojej obsługi. Kobiety powinny mieć zawsze związane włosy lub upięte u góry. Nie wolno podawać jedzenia z rozpuszczonymi włosami, które mogą dostać się do talerza. Nie powinny one również mieć pomalowanych na kolorowo paznokci, ani nosić dużej, rzucającej się w oczy biżuterii. Jeżeli zależy nam na dodaniu elegancji, można dla kelnerów zamówić również zapaski z ładnego materiału. Z pewnością ujednolicą one doskonale wygląd obsługi i dodadzą mu klasy. Warto pamiętać o tym, aby zawsze wybierać swoich najlepszych kelnerów na ważne imprezy. Można mieć bowiem wówczas pewność, że będą oni wiedzieli, jak się zachować i jak wyglądać.

Można także wprowadzić element, który będzie nawiązywał swoim wyglądem do samej restauracji do stroju kelnera. Jeżeli jest to restauracja góralska, muszki mogą mieć piękny, góralski wzór. Jest to pomysł na to, aby oryginalnie zareklamować swoją restaurację.