Jak powinna wyglądać Twoja codzienna pielęgnacja ciała?
Różne

Jak powinna wyglądać Twoja codzienna pielęgnacja ciała?

Codzienna pielęgnacja ciała powinna stać się nawykiem każdego z nas. To niezwykle ważne i potrzebne w trosce o nasze dobre samopoczucie, piękny wygląd, a także długą młodość. Nie powinno się to ograniczać jedynie do codziennej higieny osobistej. Im szybciej zaczynamy dbać o siebie w szerszym znaczeniu, tym większa szansa na to, że długo będziemy cieszyć się piękną elastyczną skórą, bez zmarszczek i bruzd, będzie też pełna blasku i gładka.

Codzienna pielęgnacja ciała – poranek

W codziennej pielęgnacji ciała ważne jest, aby dobierać odpowiednie składniki aktywne i produkty wysokiej jakości. Rytuał pielęgnacyjny powinien zaczynać się tuż po przebudzeniu. Aby ujędrnić naszą skórę dobrze jest stosować naprzemiennie zimne i cieple natryski na ciało, kończąc na zimnym. Pobudzi to krążenie i skóra stanie się napięta, pomoże to także w walce z pomarańczową skórką. Po takim orzeźwieniu dobrze jest nałożyć lekki balsam nawilżający, który szybko się wchłonie i nie pobrudzi ubrań. Twarz, szyje i dekolt trzeba przetrzeć tonikiem, aby zrównoważyć PH skóry. Po tym wklepujemy lekki krem nawilżający, aby przygotować cerę do makijażu. Należy pamiętać, że krem powinien mieć też filtry UV, aby chronił przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W ciągu dnia warto nosić przy sobie mgiełkę nawilżającą, którą można co jakiś czas spryskać twarz i resztę odkrytych części ciała, gdy tylko poczujemy napięcie skóry.

Codzienna pielęgnacja ciała – wieczór

Bardzo ważna jest pielęgnacja wieczorna, ponieważ to wtedy możemy poświecić na to więcej czasu. Dla zachowania pięknej skóry warto dwa razy w tygodniu używać peelingu gruboziarnistego na całe ciało. Dobrym pomysłem jest peeling kawowy, gdyż doskonale pobudza krążenia i pomaga w walce cellulitem. Taki peeling złuszcza martwy naskórek i świetnie przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji. Po peelingu najlepiej zastosować kosmetyki głęboko nawilżające i odżywcze. Dobrym pomysłem będzie masło shea lub olej kokosowy. Rozgrzany w dłoniach kosmetyk nakładamy na całe ciało wykonując przy tym delikatne ruchy masażu, np. ugniatanie. Jeśli mamy trochę więcej czasu warto owinąć nawilżone ciało folią i wejść pod koc na około godzinę. Taki zabieg sprawi, że kosmetyk zadziała ze zdwojoną siłą.

Pielęgnacja twarzy i szyi

Skórę Twarzy i szyi traktujemy peelingiem enzymatycznym i maską nawilżającą dwa razy w tygodniu. Codziennie tonizujemy i nakładamy krem odżywczy na noc. Aby nasza skóra była piękna musimy też pamiętać o tym, by wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Działa to zbawiennie na nasz wygląd i samopoczucie. Nasza dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, aby dostarczyć nam niezbędnych witamin i minerałów. Idealnym uzupełnieniem naszej pielęgnacji jest wspomaganie się zabiegami w salonach kosmetycznych i spa. Pamiętajmy, że jeśli zadbamy o siebie już teraz w przyszłości nie będziemy się martwić o nasz wygląd. Ważne aby do pielęgnacji używać kosmetyków najwyższej jakości, które zostały wytworzone z naturalnych składników. Naturalne kosmetyki pochodzenia włoskiego możesz kupić na stronie internetowego sklepu: naturalniewloskie.pl