Jak czyścić podkładki filcowe na stół
Różne

Jak czyścić podkładki filcowe na stół

Praktycznie w każdej kuchni znajdują się różnego rodzaju podkładki na stół. Ich głównym przeznaczeniem jest między innymi ochrona mebli oraz obrusów przed różnego rodzaju zniszczeniami, oraz przed plamami, które mogą zdarzyć się podczas spożywania posiłków.

Kiedyś mieliśmy podkładki tylko w jednej formie i w jednym kształcie, natomiast w dzisiejszych czasach mamy już do wyboru różne rodzaje kształty, kolory czy też wzory. Są również produkowane z różnego rodzaju materiałów takich jak bambus, drewno, filc, pianka, szkło czy też zwykły plastik.

Najczęściej chronią one nasze stoły, jak również przykrycia takie jak obrus przed plamami czy też różnego rodzaju gorącymi naczyniami. Oprócz ich właściwości ochronnych warto również wybrać takie podkładki na stół, które będą również pasować kolorystycznie do całego naszego wyposażenia kuchni, aby stanowiły one również piękny element dekoracyjny.

Kiedy mamy w domu małe dzieci to warto wybrać dla nich podkładki, które będą bardzo łatwe do czyszczenia i są to najczęściej podkładki z filcu, ponieważ dzieci praktycznie przy każdym posiłku rozrzucają jedzenie i zawsze trzeba po nich sprzątać, więc jeżeli nie chcemy narobić sobie dużo dodatkowej roboty to warto wybrać te, które łatwo jest czyścić.

Jak czyścić podkładki filcowe na stół?

Obecnie najlepszym materiałem, z którego warto zakupić sobie podkładki na stół jest podkładka wykonana z filcu. Podkładki wykonane z filcu są jednym z najważniejszych materiałów do czyszczenia. Nie musimy się przy nim dużo natrudzić, aby go wyczyścić, ponieważ wystarczy tutaj spokojnie delikatny płyn do prania i możemy je czyścić ręcznie w temperaturze około 30 stopni Celsjusza.

Kiedy już wszystkie plany zostaną wyczyszczone to następnie warto kilkukrotnie wypłukać taką podkładkę, a na samym końcu warto jeszcze przeczyścić płynem z dodatkiem octu.

Jeszcze innym rozwiązaniem, aby wyczyścić podkładki filcowe jest użycie delikatnego odplamiacza do kolorów i namoczenie podkładek na około godzinę. Po godzinie podkładki powinny być już czyściutkie i pozostaje je już tylko odpowiednio wysuszyć, ale nie wolno ich nigdy kłaść na grzejniku, ponieważ mogą się one odkształcić. Najlepiej będzie, gdy wyniesiemy je na powietrze i poczekamy aż same obeschną.