Pielęgnacja psa rasy York
Blog

Jak często strzyże się Yorki?

Strzyżenie oraz pielęgnacja psów rasy york należy do jednych z najbardziej skomplikowanych i czasochłonnych czynności. Szczególnie wiele pracy musimy włożyć w higienę psa, który bierze udział w różnego rodzaju konkursach na wystawach.

Pielęgnacja – mycie, czesanie, strzyżenie

Często samo mycie psa wymaga od nas poświęcenia więcej czasu oraz musimy stosować do tego zabiegu odpowiednio przeznaczone kosmetyki. Dopiero gdy wykąpiemy psa i będzie on czysty to dopiero wtedy możemy zabrać się za pielęgnacja sierści, czesanie oraz strzyżenie.

Psy yorki to zdecydowanie jedna z najbardziej wymagających ras, ponieważ do samego czesania musimy używać różnych szczotek. Jedną szczotkę wybieramy do czesania sierści na grzbiecie, zaś gdy chcemy uczesać okolice uszu czy też oczu musimy dobrać już inną szczotkę.

Rasa yorków to psy, które posiadają sierść długowłosą przez co zaniedbanie psa może być dla niego uciążliwe i przeszkadzać mu w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas, gdy sierść odrośnie przyciąć ją odpowiednio, dzięki czemu pies może bez problemu widzieć na oczy i nie ma problemów z poruszaniem się.
Niektórzy właściciele, zamiast przycinać długą sierść stosują w okolicach oczu różnego rodzaju gumki czy też kokardki, aby umożliwić mu normalne widzenie.

Jak często strzyże się Yorki?

Psy tej rasy zazwyczaj zawierane są do fryzjera raz w miesiącu a niekiedy nawet i częściej. Niestety, ale w przypadku gdy zaniedbamy regularne strzyżenie psa, to może to spowodować poważne choroby oczu oraz różnego rodzaju infekcje uszu.

Kolejną czynnością, której właściciel psa rasy york nie może zaniedbywać jest strzyżenie oraz golenie okolicy miejsc intymnych. W tym przypadku warto skorzystać z profesjonalnych salonów dla psów, ponieważ psy tej rasy są bardzo wrażliwe i samodzielne strzyżenie może doprowadzić do tego, że zranimy psa. Pierwsze strzyżenie okolic intymnych powinny być już stosowane, gdy pies jest jeszcze szczeniakiem. Wtedy szybciej przyzwyczaja się do tego i nie ma problemów, gdy pies jest już dorosły.

Kiedy najlepiej strzyc Yorki?

Yorki powinniśmy częściej strzyc w okresach wiosennych a szczególnie letnich. Wtedy nawet możemy sobie pozwolić na dość mocne przycięcie włosia psa, aby nie odczuwał on zbyt wysokiej temperatury, która panuje na dworze oraz wpływa to również na insekty, które mogą się zalęgnąć. Sierść w tej rasie psów rośnie dość szybko, więc nie musimy się martwić, że nas pies będzie przez długi okres miał krótką sierść, ponieważ ona w bardzo krótkim czasie szybko odrośnie.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o strzyżeniu psów.