Różne

Internetowe randki kończą się sukcesem

Przez ostatnie kilka lat coraz więcej osób zaczęło interesować się internetowymi randkami, gdzie możemy poznać wspaniałych ludzi z wartościami oraz takich, którzy szukają prawdziwej miłości na całe życie. Zazwyczaj nie rejestrują się oni na portalu randkowym, ponieważ mieszkają w małej miejscowości, gdzie nie ma odpowiednich kandydatów na partnera w ich otoczeniu lub nie ma osób, którymi mogłyby się zainteresować, dlatego decydują się na poznawanie nowych ludzi w wirtualnych randkach.

Czy internetowe randki kończą się sukcesem?

Z badań wynika, że około 90% par, które najpierw romansują ze sobą przez internet, a później spotykają się na żywo zostaję na stałe partnerami lub dobrymi znajomymi. Niestety nie zawsze będziemy trafiać za pierwszym razem na odpowiednią osobę, z którą będziemy mogli spędzić całe życie. Dlatego właśnie mamy serwisy randkowe, aby poznać więcej osób i spośród tych ludzi wybrać dla siebie odpowiednią osobę, z którą będziemy szczęśliwi.

Z badań również wynika, iż mężczyźni są bardziej skłonni do zaangażowania się w stały związek niż randkujące w sieci kobiety, ponieważ one mają dużo wyższe wymagania i często umówię się na randkę z wieloma potencjalnymi partnerami, zanim wybiorą tego jedynego, z którym będą chciały spędzić całe życie.

Naukowcy dokonali badań na ponad 200 osobach, które na początku umawiały się na rozmowę internetową, później przechodziły na wirtualną randkę, a około 90% z nich decydowało się na spotkanie w świecie rzeczywistym. Ich związki trwały około jednego roku, a niektóre pary zdecydowały się zostać ze sobą na zawsze.

Jak się okazuje pary przenosiły swoje uczucia, które były wyrażone w wiadomościach przez internet do świata realnego. Powodowało to, że i bardziej o sobie angażował się przez internet tym bardziej były później przekonany do siebie, gdy spotkały się pierwszy raz na żywo. Związki tych par były także bardzo pogłębiane przez wysyłanie sobie różnego rodzaju prezentów na adres domowy. Osoby te również wymieniły się numerami telefonu, dzięki czemu mogły szybko poznać swoje głosy w słuchawce, co również emanowało tym, że ich uczucia się stale pogłębiały.

Badania wykazały również że osoby, które korzystają z wirtualnych randek, dbają o swoją anonimowość i nie używają kamery internetowej do spotkań. Jeżeli więc również jesteś w takiej sytuacji, że nie możesz znaleźć idealnego partnera w swoim otoczeniu, to być może jedyną najlepszą szansą będzie dla ciebie rejestracja w dobrym portalu randkowym.