Jakie informacje trzeba uwzględnić w liście motywacyjnym?
Blog

Jakie informacje trzeba uwzględnić w liście motywacyjnym?

Pisanie listu motywacyjnego wcale nie jest takie proste, jak by się mogło wydawać. Nie wystarczy napisać w nim, że tak bardzo chce się otrzymać tę konkretną pracę. Konstrukcja tego jakże istotnego dokumentu powinna wyglądać nieco inaczej. Warto więc wspomnieć na ten temat, choć w kilku zdaniach.

Kilka słów o pierwszej pracy

W liście motywacyjnym warto napisać kilka słów na temat swojej pierwszej, a może ostatniej pracy, tym bardziej, jeżeli była wyjątkowo ciekawa i przyczyniła się do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Można wspomnieć, jakie zadania były wykonywane, jakie obowiązki nałożył poprzedni pracodawca i jak to ogólnie w tej pracy było, a przede wszystkim, jak to się zaczęło. Dobrze jest także napisać, w jakim wieku rozpoczęło się pracę i od czego zaczynało – czy był to staż, praktyka, czy może inne zajęcie, które przyczyniło się do zdobycia wiedzy i pozwoliło w przyszłości pozyskać kwalifikacje niezbędne do objęcia wyższego stanowiska. Tu nie można kłamać, ale odrobina autoreklamy nigdy nie zaszkodzi. W końcu list ten ma przekonać potencjalnego pracodawcę i zmotywować do zatrudnienia w jego firmie właśnie Ciebie.

Jakie możliwości stwarza praca

Przygotowując list motywacyjny warto również wskazać i napisać, jakie możliwości stwarza praca. Wykonywanie zawodowych obowiązków pozwala niektórym pracownikom realizować swoje marzenia – podróże, rozrywka, hobby. Dlatego dobrze jest o tym, choć kilka zdań napisać, aby pracodawca zrozumiał, że kandydatowi zależy na pracy i pracę tę będzie wykonywał sumiennie, bo będzie zarobionym pieniądzom może spełniać swoje pragnienia i żyć tak, jak tego potrzebuje.

Kilka słów o przyszłości

W tej części warto wspomnieć o swojej przyszłości, o jakim stanowisku się marzy, czego oczekuje od swojej pracy, co taka właśnie praca umożliwi i do jakich korzyści się przyczyni. Może właśnie to zmotywuje pracodawcę do zatrudnienia właśnie Ciebie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby te marzenia i przyszłe plany były związane z pracą, o którą kandydat się ubiega.

Wystukując na klawiaturze komputera popularne hasło praca Poznań, można łatwo dotrzeć do wielu ofert. Zdawać by się mogło, że wystarczy wysłać samo CV. Warto jednak dołączyć list motywacyjny, przygotowany w taki sposób, aby motywował i zachęcał pracodawcę do bliższego poznania kandydata. List motywacyjny powoli odchodzi do lamusa i  pracodawcy zapominają o nim. Dobrym i ciekawym przedstawieniem swojej osoby jest wysłanie nie tylko CV ale także i tego mało popularnego dokumentu.

Tekst na zlecenie portalu z ogłoszeniami szukampracy.pl