Gdzie w Krakowie można postrzelać?
Różne

Gdzie w Krakowie można postrzelać?

Kraków jako jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce, oprócz miłośników zabytków architektonicznych, przyciąga ludzi zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Na mapie atrakcji Krakowa jest bogata oferta miejsc, w których można postrzelać, a przy tym spędzić chwile z przyjaciółmi, co pozwala na rozwijanie zainteresowań związanych ze strzelectwem i jednocześnie utrzymuje relacje społeczne.

GoToShoot – strzelanie Kraków

W czołówce obiektów, w których można postrzelać w Krakowie znajduje się strzelnica GoToShoot zlokalizowana przy ulicy Pasternik 128. Dostępnych jest 7 pakietów strzeleckich na różnych poziomach zaawansowania. Ilość strzałów w pakietach zaczyna się od 30 i wzrasta aż do 110 na osobę, co jest unikalne na tle konkurencji – w ciągu jednego wejścia oddamy naprawdę dużo strzałów. Strzelnica oferuje broń Glock, Taurus, AKMS „Kałasznikow”, Bock Optima, CZ P-09, AR15 POF i inne, dlatego każdy znajdzie broń dla siebie. Wyróżniające jest to, że obiekt umożliwia zrobienie profesjonalnych kursów na instruktora strzelectwa bojowego, instruktora ratownictwa pola walki, czy technik linowych w ratownictwie wysokościowym oraz działaniach antyterrorystycznych. Firma oferuje również szkolenia dla pracowników służb mundurowych i kursy na kwalifikowanego pracownika ochrony. Na strzelnicy można zakupić także bony upominkowe dla bliskich lub wynająć lokal na imprezę okolicznościową (prywatną, bądź pracowniczą), co jest niewątpliwie atutem obiektu. Dodatkowo, GoToShoot sąsiaduje z centrum rekreacyjno-sportowym, w którym można pograć w paintball i zorganizować więcej atrakcji jednego dnia.

Fabryczna 17 – strzelnica

Miejscem, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze strzelnicy jest lokal przy ulicy Fabrycznej 17, położony zaledwie 3 km od dworca i ścisłego centrum. Strzelnica Kraków zatrudnia instruktorów z doświadczeniem dbających o bezpieczeństwo klientów. Oferuje dużą dostępność broni zarówno krótkiej, jak i długiej. Pakiet uniwersalny pozwala na oddanie 20 strzałów z pistoletu 9 mm, 10 strzałów z AK oraz 5 strzałów ze strzelby gładkolufowej. Do wyboru jest również pakiet ekstremalny dla osób odpowiednio przeszkolonych. Strzelnica Kraków jako jedna z nielicznych w okolicy wyraża zgodę na strzelanie od 11 roku życia (za pisemnym pozwoleniem opiekuna). Pakiet młodzieżowiec umożliwia oddanie aż 30 strzałów z broni o kalibrze 5,6 mm. Ceny pakietów wahają się od 60 do 250 zł. Istnieje również możliwość wynajmu strzelnicy dla zorganizowanych grup. Rezerwacji z łatwością da się dokonać internetowo, a obsługa mówi w języku angielskim, co daje komfort także obcokrajowcom. Dla gości dostępny jest bezpłatny parking czynny w godzinach otwarcia obiektu.

Cracow Shooting Academy

Należy również wspomnieć o Cracow Shooting Academy, zlokalizowanej przy ulicy Surzyckiego 16, która otwarta jest we wszystkie dni tygodnia. Strzelnica oferuje pakiety indywidualne dające możliwość strzelania z broni krótkiej, długiej, a także historycznej. Przykładowa oferowana przez strzelnicę broń krótka to Glock 19X, Taurus 65, Smith & Wesson 686. Miłośnicy broni długiej mogą postrzelać z AKS-74, AK-47 „Kałasznikow”, UZI, czy M14. Broń historyczna to chociażby BREN MK3, czy M16A1 Wietnam. Cennik waha się od 100 do 300 zł, przy czym 100 zł to aż 30 strzałów. Cracow Shooting Academy umożliwia zorganizowanie wieczoru kawalerskiego lub urodzin.

Shooting Range Grot Gun

Warta zainteresowania jest także strzelnica Shooting Range Grot Gun mieszcząca się przy ulicy Winnickiej 52. Jest najdalej położona od centrum Krakowa, dlatego odwiedzenie jej można połączyć ze świetną wycieczką. Podstawowy pakiet strzelecki to: pistolet Glock (5 strzałów), AK-47 „Kałasznikow” (3 strzały), pistolet maszynowy (5 strzałów) i shotgun (2 strzały). Natomiast pakiet zaawansowany zawiera dodatkowo strzelanie z pistoletu CZ75B, rewolweru 38 special oraz M4. Ceny zaczynają się od 90 zł. Strzelnica Grot Gun oferuje możliwość zapisania się na kursy strzeleckie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów.  

Podsumowując, pierwszy obiekt daje największe możliwości rozwoju poprzez uczestnictwo w profesjonalnych kursach instruktorskich i zorganizowanych szkoleniach, drugi znajduje się najbliżej centrum i jest najtańszy, trzeci pozwala poznać broń historyczną i zorganizować wieczór kawalerski, a odwiedzenie czwartego może być połączone z atrakcyjną wycieczką za miasto.