Gdzie spędzić weekend w Beskidzie Niskim?
Różne

Gdzie spędzić weekend w Beskidzie Niski?

Pracując od poniedziałku do piątku marzy nam się często wyjazd na weekend, aby odpocząć od codzienności. Mamy wiele miejsc do wyboru, ale jeśli chcemy naprawdę odpocząć, to warto przyjrzeć się Beskidu Niskiemu. Nie będzie to wyjazd tradycyjny i tak atrakcyjny, jak znane na przykład Tatry, ale Beskid Niski ma też swoje uroki i możemy to zwiedzać różnego rodzaju opuszczone wioski, skanseny, rezerwaty czy też drewniane kościółki.

Gdzie spędzić weekend w Beskidzie Niskim?

W miasteczku o nazwie Biecz jest do dyspozycji gości całoroczny ośrodek wczasowy – Wczasy pod Gruszą. Możemy tam wynająć różnej wielkości drewniane domki, w których możemy spędzić cały weekend. W okresach letnich możemy zażywać odprężającej kąpieli w bali z jacuzzi czy też grillować ze znajomymi lub wspólnie z rodziną w altanie, która znajduje się tuż obok domków. W okresach zimowych natomiast będziemy mogli spędzić relaksujący wieczór przy rozgrzanym kominku.

Jakie atrakcje znajdziemy w Beskidzie Niskim?

Przede wszystkim nie brakuje w okolicach różnego rodzaju atrakcji czy też stoków narciarskich. Po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu możemy także odprężyć się w saunie. Wiele osób także wyjeżdża do Beskidu Niskiego, aby spędzić tam nadchodzący nowy rok.

Domki w górach umożliwiają nocleg dla 6 osób. W każdym z domku znajdziemy łazienkę i salon z kominkiem oraz taras, a także aneks kuchenny, w którym będziemy mogli przyrządzać własne potrawy. Podczas naszego pobytu aneks kuchenny dodatkowo wyposażony jest w niezbędne płyny do mycia naczyń, worki na śmieci czy też różne ściereczki kuchenne. Jeśli chodzi o łazienkę to mamy do swojej dyspozycji prysznic, umywalkę oraz ubikację, więc nie musimy się martwić o to, że nie będziemy mogli zadbać o własną higienę.

Czy można również do Beskidu Niskiego zabrać małe dzieci?

Właściciele domków w górach są jak najbardziej przygotowani na przyjazd małych dzieci i wystarczy tylko odpowiednio wcześniej poinformować pracowników, że będziemy potrzebowali łóżeczka dla małego dziecka, a zostanie ono odpowiednio wcześniej podstawione.

W Beskidzie Niskim mamy wiele dostępnych szlaków rowerowych, jak również szlaków pieszych, więc będziemy mogli podróżować zarówno rowerem, jak również na pieszo. Do atrakcji możemy zaliczyć także szlak naftowy, gdzie znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i etnografii, w których zobaczymy prawdziwe stare rekonstrukcje szybów naftowych.

Najczęściej zwiedzane atrakcje w Beskidzie Niskim oraz okolicach to przede wszystkim kościoły. Znajdziemy tam Kościół Świętego Michała Archanioła w Binarowej, kościół św. Andrzeja w Rożnowicach oraz Kościół Najświętszej Marii Panny w Libuszy.