Ekskluzywna herbata do restauracji
Żywność

Ekskluzywna herbata do restauracji

Początki herbacianej euforii

Historia herbaty jest bardzo długa i przy tym nie do końca znana. Na świecie krąży wiele legend na ten temat. Jednak to tylko legendy, które poprawiają humor jak i jednocześnie podnoszą w historii herbaty znaczenie Chin czy też Indii. Nie zastanawiając się tak naprawdę skąd się wzięła delektujemy się jej smakiem dziś niemal codziennie.

Herbata do krajów Europy została sprowadzona przez Holendrów, nie tak jak większość myśli, że przez Anglików. Jednakże w Wielkiej Brytanii statystycznie pije się jej najwięcej i jest ona wielką tradycją. Obecnie na całym świecie jest to napój bardzo lubiany jak i przede wszystkim zdrowy.

Herbata kiedyś i dziś

W tej chwili istnieje wiele gatunków herbat jak i wiele miejsc, w których można je zakupić jak i skosztować. Kiedyś nie było takiego wyboru. Strefa kafeterii i restauracji dawniej była skupiona na jedzeniu, daniach głównych jak i napojach chłodzących. Obecnie herbata jest podawana prawie wszędzie i jest najlepszym produktem, którym można się napić. Wiele osób uważa nawet, że w upalne dni powinno się pić schłodzone napoje co nie do końca jest prawidłowe. Prawda jest taka, że najlepszym produktem, który zapobiega odwodnieniu organizmu jak i przede wszystkim daje poczucie zaspokojenia pragnienia jest ciepła herbata.

Oferta herbat – najlepsza herbata w Londynie

W aktualnie funkcjonujących kawiarniach jak i restauracjach klient ma do wyboru najróżniejsze rodzaje herbat. Najbardziej powszechną jest herbata czarna, jednak równie znana jest herbata zielona, która posiada w sobie najmniejszą zawartość kofeiny, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jej głęboki aromat i wyjątkowy smak. Jednak trzeba pamiętać o tym, że zawartość kofeiny w herbacie zależy przede wszystkim od jej procesu obróbki – im większa tym jest jej więcej. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na to, że kofeina zawarta w herbacie w delikatny sposób wpływa na człowieka, poprawia krążenie, pracę serca oraz wspomaga proces zapobiegania miażdżycy.

Na całym świecie istnieje wiele miejsc, gdzie można napić się najbardziej tradycyjnej jak i bardziej wykwintnej herbaty. Będąc na przykład w Londynie, jak twierdzi wielu smakoszy nie można nie spróbować Bea’s of Bloomsburry – urokliwej kawiarenki, gdzie herbata smakuje tak, iż nie można jej opisać, trzeba jej po prostu spróbować.

Dobre bo polskie

Nie ma jednak konieczności udawać się tak daleko – wspaniałe herbaciarnie funkcjonują również w naszych miastach, choćby Warszawie. Najbardziej popularne miejsce to w tej chwili Ganders Tea Room albo Same Fusy. Warto poszukać takiego miejsca również w swojej okolicy! Oczywiście najlepiej zamówić herbatę z hurtowni online Amido – niska cena i duży wybór to podstawowe argumenty takiego rozwiązania.

Rodzaje herbat

W kawiarniach i restauracjach jak i na osobistych zakupach istnieje bardzo duży wybór odpowiedniej herbaty dla siebie. Można wybrać herbatę granulowaną jak i liściastą. Może to być herbata ekspresowa jak i również zwykła, w formie sypanej. Dodatkowo istnieje wybór kolorów herbaty. Wyróżnia się czarną, białą, czerwoną jak i zieloną. Każda jest wyjątkowa w swoim rodzaju jak i każda ma specyficzny aromat. Dodatkowo z biegiem rozwoju rynku herbacianego można zauważyć różnego rodzaju łączenie herbat z owocami, co daje herbaty różnych smaków. Obecnie w świecie herbat każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego w zależności od tego, co lubi. Dodatkowo herbaty mają również działanie kojące. Wśród nich można spotkać zioła typu melisa czy też mięta. Idealnie one oddziałują na organizm człowieka podczas bólu czy też zdenerwowania.

Już w dawnych czasach herbaty wszelkiego rodzaju i pod najróżniejszymi formami znane były z właściwości wzmacniających i leczniczych. Dziś w tym temacie się nic nie zmieniło, a jedynie odkryto ich jeszcze inne dodatkowe właściwości oraz pozytywne działanie na organizm człowieka, dlatego każda ceniąca się restauracja powinna posiada w swojej ofercie szeroki wybór tego trunku.