Kościół

Dzwonki ministranckie – cena

Dzwonki ministranckie inaczej nazywane dzwonkami mszalnymi, czy liturgicznymi są połączonymi krzyżowym mocowaniem czterema dzwoneczkami. Całość wyposażona jest w uchwyt. Najczęściej są wykonane z mosiądzu, następnie są polerowane, uchwyt może być drewniany lub metalowy. Dzwonki mają różnorodny design, często łączą różnego rodzaju materiały, jak chociażby mosiądz z drewnem. Dzwonki liturgiczne stosowane są w trakcie mszy, dając znak do uklęknięcia lub powstania z kolan, w trakcie procesji oraz w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jakie dzwonki wybrać?

Wybierając dzwonki ministranckie wśród ofert specjalizujących się firm warto kierować się odpowiednimi kryteriami. Jednym z najważniejszych kryteriów jest jakość dźwięku. Dźwięk dzwonka powinien być miły dla słuchu uczestników liturgii, ale jednocześnie głośny, by wszyscy wyraźnie go słyszeli. Ważne jest by dzwonki ministranckie były dobrane do wystroju wnętrza kościoła, inne do nowoczesnego, wręcz minimalistycznego wystroju, inne do kościoła w stylu barokowym. Pamiętać należy również o wadze dzwonków, dzwonki ministranckie jak sama nazwa wskazuje wykorzystują podczas mszy młodzi ministranci, często młodzi i jeszcze nie tak silni. Dzwonki liturgiczne są podobnie jak inne przedmioty liturgiczne muszą być na początku użytkowania poświęcone przez kapłana wodą święconą i modlitwą, ale też okadzone.

Cena dzwonków ministranckich

Cena dzwonków ministranckich zależy od kilku czynników. Inną cenę będzie miał mały dzwonek, a zupełnie inną większy, czy wręcz trzykilowy. Cena zależy również od materiału z jakiego jest zrobiony dzwonek. Najczęściej kupowane są mosiężne, niklowane dzwoneczki. Kosztują około 500 zł, a więc nie jest to mały wydatek, ale gwarantuje wysoką jakość i długotrwałość użytkowania. Bardzo rzadko również ulegają one zniszczeniu. Większe dzwonki, tzw gongi wydają wyższe dźwięki, brzmią oczywiści ładniej. Kosztują jednak sporo więcej tj około 1000 zł. Najdroższe jednak są dzwonki matowe, są bardzo ładne, pasują zarówno do bogatego, barokowego wnętrza, jak również świetnie się prezentują w nowoczesnym kościele. Kosztują on przeszło 4000 zł. Malutkie dzwoneczki tez spełniają swoją rolę i kosztują stosunkowo mało, bo około 100 zł-200 zł. Planując zakup dzwonków ministranckich należy więc przejrzeć ofertę, wydaje się dość bogato wyposażonych sklepów internetowych. Trzeba również pamiętać, że zakupy przez internet oraz dokonywane hurtowo są dużo tańsze niż zakup pojedynczej sztuki w sklepie stacjonarnym.

Decydując się na zakup dzwonków kościelnych przez internet koniecznie sprawdź ofertę Pracowni Brązowniczej SACRUM, która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży przedmiotów liturgicznych.