Dekoracja okien w restauracji - rolety
Blog

Dekoracja okien w restauracji – rolety

Prowadzenie lokalu gastronomicznego to ciężka praca. Odkąd podróżowanie przestało być problematyczne i nasi rodacy mają okazję spróbować zagranicznych specyfików wymagania względem polskich lokali bardzo wzrosły. Restaurator musi dbać nie tylko o świeże składniki, smaczne dania i profesjonalną obsługę. Wystrój lokalu również jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na atmosferę i samopoczucie gości. Warto więc zadbać o to, aby jak najlepiej poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami względem nich.

Znaczenie okien w lokalu gastronomicznym

Przez okna wdziera się najwięcej światła dziennego. Zbyt jasne kolory mogą być nieco przytłaczające zwłaszcza w lokalach, które nie są nastawione na wykwintną kuchnię, ale na przyjmowanie wszystkich gości, którzy pragną spędzić miły wieczór z przyjaciółmi. Wówczas bardzo ważna jest intymna atmosfera i okna mogą pomóc ją zapewnić. Wystarczy zamontować w nich odpowiednie rolety okienne. Pojawia się pytanie dlaczego nie tradycyjne firany lub zasłony? Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Głównymi wadami stosowania firan są:

  • gromadzenie się kurzu, który jest niebezpieczny dla gości. Restauracja powinna być czysta, aby każdy mógł znaleźć w niej miejsce dla siebie.
  • nieestetyczność – firanki i zasłony są już po prostu niemodne. Można je stosować we własnym domu, ale od lokali gastronomicznych wymaga się jednak nowoczesności i właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będą rolety.

Jak znaleźć firmę która wykona odpowiednie rolety? Można poszukać w google, lub rozejrzeć się po okolicznych firmach, ja na Ruczaju w Krakowie znalazłam małą i tanią firmę, która wykonała mi ładne rolety w Krakowie.

Jakie rolety zastosować w lokalu?

Dziś na rynku rolet panuje niesamowicie duża różnorodność. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i od sposobu ich zastosowania. Warto bowiem pamiętać, że w restauracjach zawsze znajduje się mnóstwo wartościowych rzeczy, dlatego należy zadbać o to, aby lokal był jak najlepiej zabezpieczony przed ewentualnymi włamaniami. Mogą to zapewnić na przykład rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Jeśli więc istnieje taka możliwość to zdecydowanie warto w nie zainwestować. Jeżeli chodzi o sam nastrój i estetykę to lepiej wybrać rolety wewnętrzne. Ich cena w wielu przypadkach jest bardzo atrakcyjna i nawet jeśli lokal jest wynajmowany to jego właściciel nie powinien mieć problemu z montażem rolet.

Nawiązując w dalszym ciągu do estetyki i klimatu to ciekawą propozycją mogą okazać się także rolety rzymskie. Nie tylko są bardzo funkcjonalne i skutecznie blokują promienie słoneczne, co jest pożądane także latem, kiedy pomieszczenia nagrzewają się bardzo szybko, ale pełnią również funkcję dekoracyjną, ponieważ sposób ich wykonania i zastosowane materiały nie pozostawiają wiele do życzenia.