Czy warto mieć patelnię grillową w swojej kuchni?
Żywność

Czy warto mieć patelnię grillową w swojej kuchni?

Patelnia to absolutne “must have”w każdej kuchni. Smażenie jest obróbką termiczną niezwykle często wykorzystywaną zarówno podczas przygotowywania posiłków na co dzień, jak i od święta. Warto jednak zauważyć, że z każdym rokiem wzrasta świadomość ludzi, a co za tym idzie – chęć przygotowywania swoich ulubionych dań w zdrowszej wersji. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się patelnie grillowe, które umożliwiają beztłuszczowe smażenie, stanowiąc jedną z najzdrowszych możliwości obróbki termicznej jedzenia.

Sposób na smaczne oraz zdrowe przygotowywanie ulubionych potraw

Mimo braku tłuszczu, potrawy przygotowywane na grillowej patelni są smaczne oraz soczyste. Dodatkowo zapewniają możliwość cieszenia się wybornymi daniami z grilla, bez konieczności czekania na lato. W swoim wyglądzie patelnie o charakterze grillowym nieco różnią się od tych tradycyjnych. Przede wszystkim odznaczają się pofalowanym dnem. W zagłębienia spływa bowiem tłuszcz, który wytapia się z przygotowywanych dań. To właśnie to sprawia, że potrawy są miękkie, mimo braku stosowania oleju czy masła. Na rynku dostępne są modele przystosowane do wszystkich typów kuchenek – zarówno indukcyjnych, jak i gazowych czy elektrycznych. Istnieją również patelnie grillowe, które sprawdzą się w piekarniku.

Atuty patelni grillowych

Dlaczego warto używać patelni grillowej w swojej kuchni? Oto kilka z wielu zalet stosowania tej obróbki termicznej:

  • dzięki grubemu dnu patelnia jest w stanie równomiernie oddawać ciepło, a co za tym idzie – idealnie wysmażać mięso;
  • nie występuje obawa o przywieranie smażonych produktów do powłoki patelni, mimo braku tłuszczu;
  • tłuszcz, który wytapia się z potraw, nie przesiąka do nich;
  • używanie patelni grillowej nie wymaga stosowania pokrywki;
  • potrawy przygotowywane w ten sposób są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.

Czym kierować się podczas wyboru patelni grillowej?

Na rynku można obecnie znaleźć wiele zróżnicowanych rozwiązań. Dobrej jakości patelnie grillowe żeliwne oraz aluminiowe oferuje między innymi sklep internetowy Recucina.pl. To miejsce, w którym każda osoba zainteresowana zakupem nowego naczynia do swojej kuchni bez wątpienia znajdzie produkt odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb. Bogata oferta obejmuje zarówno aluminiowe patelnie grillowe, jak i solidnie wykonane modele żeliwne. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na design produktu, ale przede wszystkim jego jakość i komfort użytkowania – wygodną, ergonomiczną rączkę, energooszczędność czy brak PFOA, niklu, metali ciężkich, BPA.