Cennik mieszkań na sprzedaż w Turku
Różne

Cennik mieszkań na sprzedaż w Turku

Turek to niewielkie miasto w województwie wielkopolskim. Dość daleko od dużych metropolii, więc ceny są też niższe niż w Poznaniu czy nawet uznawanej za stosunkowo tanią Łódź. Jednak i w Turku pojawiają się oferty cenowo zbliżone wielkomiejskim, więc aby znaleźć ładny lokal w rozsądnej cenie, należy się dobrze zorientować. Na szczęście – ze względu na wielkość miasta – szukanie nie powinno zająć dużo czasu.

Mieszkania na sprzedaż – cennik

Mieszkań nowych, od dewelopera, nie ma dużo. Na portalach króluje oferta 2-pokojowych apartamentów na osiedlu Wyzwolenia w cenie 4,85 tys./m2. Znacznie większy wybór mamy na rynku wtórnym. W sprzedaży są i małe kawalerki i duże lokale, np. 80-metrowe. Duża rozpiętość cen podyktowana jest nie tylko rozmiarem, ale także standardem budowy i wyposażenia oraz lokalizacją.

Tak więc w cenie 180 tys. możemy znaleźć zarówno 30-metrową kawalerkę, jak i całkiem spore M-3. Średnio za m2 na rynku wtórnym zapłacimy od 3 do 4,5 tys. zł. Na najtańszą kawalerkę potrzebujemy 102 tys. zł, jednak to dopiero początek wydatków, bowiem niespełna 27-metrowe mieszkanie przy ul. Żwirki
i Wigury jest do remontu. Nie posiada też balkonu. Jeśli nie chcemy zaczynać od remontu, marzy nam się wysoki standard, a cena nie jest najważniejszym czynnikiem, jest oferta 30-metrowej kawalerki przy ul. Stawickiego w cenie 179 tys. Uzasadnienie tak wysokiej ceny znajdziemy w opisie oferty, gdzie właściciel informuje, iż na dowód przeprowadzonego niedawno remontu jest w stanie udostępnić zdjęcia z jego realizacji. Wyremontowana została ostatnio także ulica, przy której znajduje się mieszkanie, więc cena 6 tys. zł/m2 zapewne odnosi się również do standardu okolicy.

Najwięcej ofert sprzedaży znajdziemy szukając mieszkań dwu i trzypokojowych. Tu cena zależy również od tego, czy lokal jest umeblowany czy nie. I tak np. nieumeblowane 45 m2 w domu wielorodzinnym przy ul. Żeromskiego kosztuje 150 tys. zł., a 42 m2 na os. Wyzwolenia, po generalnym remoncie, w pełni umeblowane i wyposażone – już 275 tys. Za 180 tys. zł. kupimy 3-pokojowe mieszkanie bez mebli w bloku z wielkiej płyty na os. Wyzwolenia, a w podobnej cenie za m2 – 100 metrów w przedwojennym budynku z cegły. Mieszkanie 4-pokojowe o powierzchni 72 m2 na os. Wyzwolenia to wydatek rzędu 310 tys. zł.

Podsumowanie

Obecnie ceny mieszkań w Turku są wysokie. Można to zauważyć analizując wykres cen na przestrzeni kilku ostatnich lat. We wrześniu 2016 r. średnia cena za m2 wynosiła ok. 2,8 tys. zł., potem nastąpił niewielki wzrost, ale przez rok od września 2017 r. do jesieni 2018 r. było to ok. 3,1 tys./m2. Jesienią 2018 r. rozpoczął się szybki wzrost cen i obecnie średni koszt m2 to już 3,6 tys. zł. Wydaje się więc, że nie jest to najlepszy moment na zakup mieszkania, ale czy można oczekiwać, że ceny spadną? Czas pokaże. Póki co, wysokie ceny cieszą zapewne sprzedających.

Czytaj Więcej