Catering dietetyczny – zdrowe rozwiązanie dla każdego
Żywność

Catering dietetyczny – zdrowe rozwiązanie dla każdego

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do diety i zdrowego odżywiania. Zawdzięczamy to nieco modzie i wzrostowi świadomości w dziedzinie żywienia. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się catering dietetyczny, czyli rozwiązanie ułatwiające utrzymanie zbilansowanej diety.

Dieta pudełkowa – co to jest?

Catering dietetyczny, czyli inaczej dieta pudełkowa jest to zestaw specjalnie przygotowanych, zbilansowanych posiłków, przywożonych do domu klienta. Menu przygotowywane jest przez sztab specjalistów z dziedziny dietetyki. W oparciu o informacje uzyskane, podczas wywiadu z klientem lekarze komponują zdrowy i dopasowany do potrzeb pacjenta jadłospis. Zazwyczaj jest to 5 posiłków o określonej kaloryczności. Menu cateringowe jest zróżnicowane. Posiłki mogą zawierać podwyższoną ilość białka, ograniczoną ilość cukrów, tylko składniki vege. Catering do domu Warszawa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zdrowo się odżywiać, ale nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie zbilansowanych posiłków. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodna, bo posiłki dostarczane są pod wskazany adres.

Catering do domu – zalety

Dieta pudełkowa ma wiele zalet. Przede wszystkim, korzystanie z cateringu pozwala zaoszczędzić czas. W natłoku obowiązków, często nie mamy chwili, by skupić się na tworzeniu zdrowego jadłospisu. Często nawet zapominamy o śniadaniu, które jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia. Dieta pudełkowa jest świetnym sposobem na zmianę nawyków żywieniowych. Wiele osób chce przejść na dietę, ale nie wie, jak zmienić swoje menu. Catering dietetyczny pozwala nauczyć się prawidłowego łączenia składników i poznać produkty dopasowane do nas. Plusem boxów jest to, że może z nich korzystać praktycznie każdy. Menu nie zależy od wieku, dopasowuje się je do potrzeb danego klienta, np. do osób niejedzących mięsa https://apeteat.pl/catering-dietetyczny/dieta-wegetarianska/ lub osób stosujących dietę na redukcję masy ciała https://apeteat.pl/catering-dietetyczny/dieta-na-redukcje-masy-ciala/. Dieta pudełkowa doskonale sprawdzi się u osób pracujących i tych będących już na emeryturze. Często catering dietetyczny jest wybawieniem dla nielubiących gotować. Nie każdy czuje powołanie w kuchni i przygotowanie posiłku jest dla niego jedynie obowiązkiem. Warto również wspomnieć, że menu cateringowe jest zróżnicowane i smaczne. Firmy przywiązują ogromną wagę, do jakości swoich produktów. W dobie dużej konkurencji na rynku, smak i zadowolenie klientów jest dla przedsiębiorstw cateringowych priorytetem. Co ważne, posiłki pakowane są w estetycznych i higienicznych pudełkach. Można je zabrać w podróż albo od razu do pracy jako drugie śniadanie i obiad.

Czy dieta pudełkowa ma wady?

Nasuwa się pytanie czy catering dietetyczny ma jakieś wady? Dla niektórych barierą korzystania z tego rozwiązania jest cena. Nie da się ukryć, że dzienny koszt cateringu zaczyna się od 40 zł. Ceny za miesięczne wyżywienie sięgają około 1000 zł. Warto jednak pamiętać, że za tę kwotę otrzymujemy zastrzyk niezbędnych witamin i minerałów. Jest to inwestycja w zdrowie, która w dłuższym okresie na pewno się zwróci. Za niedogodność uznaje się fakt narzuconego menu. Klient nie ma możliwości ingerowania w skład posiłków. Na rynku jest jednak tak bogaty wybór, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.