Catering dietetyczny
Żywność

Catering dietetyczny bez tajemnic – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Idei cateringu dietetycznego nie trzeba nikomu przedstawiać – każdego dnia posiłki z planu żywieniowego o określonej kaloryczności są dostarczane prosto pod Twoje drzwi. W ramach tzw. diety pudełkowej otrzymujesz 5 dań, czyli śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Planujesz zafundować sobie dostawę smacznego i odżywczego jedzenia, jednak przed złożeniem zamówienia chciałbyś rozwiać kilka wątpliwości? Specjalnie dla Ciebie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące cateringu dietetycznego.

Jaki catering dietetyczny mogę wybrać?

Wybór cateringu dietetycznego jest naprawdę ogromny i z pewnością spełni oczekiwania nawet największych smakoszy. Wśród propozycji diety znajduje się plan niskokaloryczny, wegański, wegetariański, bezglutenowy czy bezlaktozowy. Nie zabrakło także pudełek dla diabetyków, sportowców czy osób, które chcą w kuchni rozprawić się z cellulitem. Szukasz cateringu dietetycznego opartego wyłącznie na produktach o niskim indeksie glikemicznym? Nie ma problemu!

Jakie składniki wykorzystuje się do przygotowania posiłków?

Firmy specjalizujące się w cateringu dietetycznym dbają o to, aby wszystkie posiłki były przygotowywane ze świeżych, często również sezonowych składników. Produkty nie zawierają ulepszaczy smaku i konserwantów, a gotowe potrawy są bogactwem wszystkich składników odżywczych, których ludzki organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania – białka, węglowodanów, błonnika, witamin i składników mineralnych.

Kto opracowuje plany dietetyczne?

Za dietą pudełkową stoi przynajmniej jeden doświadczony i odpowiednio wykwalifikowany dietetyk, który starannie opracowuje każdy z posiłków serwowanych w cateringu dietetycznym. To również on odpowiada za ich właściwą kaloryczność. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane z dietą, zawsze możesz się z nim skonsultować – wystarczy skontaktować się z jednym z dietetyków, aby uzyskać niezbędną pomoc.

W jaki sposób jest dostarczany catering dietetyczny?

Głównym celem cateringu dietetycznego jest nie tylko dostarczenie pożywnych posiłków, ale także zadbanie o Twoją wygodę. W tym celu dieta pudełkowa jest doręczana prosto pod wskazany adres we wcześniej ustalonym terminie. Najczęściej dostawa odbywa się w godzinach porannych, abyś po przebudzeniu mógł cieszyć się smakiem świeżo przygotowanych posiłków. Możesz zdecydować, czy chcesz otrzymać catering do domu, pracy, a nawet do mieszkania znajomych.

Dlaczego warto skorzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny to przede wszystkim oszczędność czasu i lepsze samopoczucie. Posiłki przygotowywane przez doświadczonych kucharzy są odpowiednio zbilansowane i mogą stanowić wsparcie leczenia różnych chorób. A to wszystko w wybranej przez Ciebie kaloryczności, która zagwarantuje Ci energię do działania przez cały dzień.