Boazeria do sauny – cena
Różne

Boazeria do sauny – cena

Sauna to miejsce nie tylko relaksu i odpoczynku. To coraz częściej centrum spotkań, gdzie w spokoju możemy porozmawiać ze znajomymi i przyjaciółmi. Choć samo miejsce jest wygodne i spokojne, wiąże się także z licznymi kosztami. Aby móc postawić, np. we własnym ogrodzie saunę z drewna, musimy zakupić potrzebne akcesoria, m.in dobrą boazerię. Dlaczego drewno jest najlepszym tworzywem do sauny oraz ile kosztuje boazeria do sauny? Sprawdźcie!

Wysoko jakościowa boazeria

Warto wspomnieć, że sauna to świetne miejsce do tego, by w zimie lub na jesień móc zahartować swój organizm. Dzięki temu z pewnością unikniemy ciężkich i przewlekłych przeziębień. Jeśli chcemy mieć saunę u siebie w ogrodzie, musimy zainwestować w odpowiednie i dobre jakościowo materiały. Z pewnością idealne do tego typu konstrukcji okaże się drewno. Boazeria powinna być gładka i przede wszystkim sucha, ponieważ wewnątrz konstrukcji panują spore temperatury, nawet do 120 stopni Celsjusza. Dobra jakościowo boazeria zapobiegnie powstawaniu poparzeń, podczas spędzania czasu w saunie oraz innych urazów.

Boazeria do sauny – cena

Ceny boazerii przeznaczonej specjalnie do sauny są różnorodne. Podobnie jak jej zakup. W specjalistycznym sklepie z saunami (Saunahome) możemy zakupić boazerię sprzedawaną na listwy lub tę na metry kwadratowe. Warto dodać, że boazeria do sauny powinna być najwyższej klasy, czyli A. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że żaden wypadek z udziałem materiału, z którego jest wykonana konstrukcja, nie będzie mieć miejsca. Jeśli zdecydujemy się na listwy, wtedy zakupimy boazerię za około 10-20 zł za jedną sztukę. W zależności od rodzaju materiału. Z pewnością jednym z tańszych drewien jest świerk skandynawski, jednak jego klasyfikacja często waha się pomiędzy klasą A oraz B. Natomiast za m2 świerku musimy zapłacić w granicach około 70-95 zł. Nieco drożej wyjdzie nas boazeria z jodły, ponieważ m2 kosztuje do 200 zł. Jednak drewno to mieści się w klasyfikacji materiału, w klasie A+. Bardzo dobrym materiałem do sauny ogrodowej jest także sosna bezsęczna. Jej cena jest mieści się gdzieś pomiędzy dwoma wyżej wspomnianymi materiałami, ponieważ za m2 zapłacimy około 80 zł.

Rodzaj boazerii w dużej mierze zależy od naszych preferencji i zasobności portfela. Cena boazerii do sauny jest zróżnicowana, natomiast każdy rodzaj drewna z pewnością będzie odpowiedni. Jeśli zależy nam na saunie z wysokogatunkowego drewna, warto postawić na jodłową boazerię. Materiał ten z pewnością wytrzyma długi czas, nawet przy częstym użytkowaniu. Jednak, gdy sauna ma być formą weekendowego relaksu, bez problemu możemy postawić na świerk skandynawski.