Zalety i wady balustrad metalowych
Blog

Balustrady metalowe – zalety i wady

Wybór balustrad balkonowych to bardzo ważna kwestia. Na rynku jest bardzo duży wybór, rożnych materiałów i wykończeń. Najczęściej spotyka się barierki metalowe, drewniane oraz szklane. Każdy materiał ma szereg zalet i wad, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Zalety balustrad metalowych

Balustrady metalowe, to przede wszystkim inwestycja na długie lata. Produkty są bardzo trwałe i odporne na czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne. Nie ma obawy o zachodzącą korozję. Dlatego, jest to idealne rozwiązanie na zewnątrz. Balustrady ze stali nierdzewnej, świetnie sprawdzają się na tarasie i balkonie. Ponadto, tego typu barierki zapewniają duże bezpieczeństwo, są one wytrzymałe na naprawdę spore obciążenie.

Warto także wspomnieć, że balustrady metalowe są stosunkowo łatwe w obróbce. Umiejętnie wykończone, mogą się prezentować naprawdę zachwycająco. Dzięki szerokiemu dostępowi wytrzymałych farb, barierki można dostosować do ogólnego wystroju wnętrz i elewacji domu. Pasują one zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego stylu. Prezentują się niebywale estetycznie. Z powodzeniem można je połączyć np. z kamieniami, drewnem, szkłem czy cegłą.

Balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, będą się świetnie sprawdzały przez długie lata. Bez wątpienia jest to inwestycja na długie lata, która nie wymaga żadnej, szczególnej pielęgnacji ani konserwacji. Utrzymanie ich w dobrym stanie jest bardzo proste. Wystarczy tylko przecierać wilgotną szmatką, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń.

Wady balustrad metalowych

Mówiąc o balustradach metalowych, bardzo ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wady. Można powiedzieć, że ich cena jest stosunkowo wysoka. Są one o wiele droższe od barierek drewnianych czy szklanych. Jednak z pewnością inwestycja ta zwrócić się po pewnym czasie, z uwagi na to, że nie ma potrzeby ich wymieniania, naprawiania czy dodatkowej pielęgnacji.

Tworząc proste i spójne barierki, trudno jest dopasować do siebie wszelkie elementy. Często powstają różne szczeliny, które wpływają na końcowy wygląd i estetykę.

Jeżeli barierki nie są matowe, widać na nich wszystkie zabrudzenia. Wystarczy tylko dotknąć ręką, aby pozostawić po sobie odciski i smugi. Poza tym uderzenia, twardymi przedmiotami, może pozostawić widoczne ślady i uszkodzenia, których praktycznie nie da się w żaden sposób zakryć.

Mimo kilku wad, warto zdecydować się na balustrady metalowe. Z pewnością świetnie wpasują się one w wystrój każdego wnętrza i będą służyły przez długie lata.

Więcej o zaletach i wadach balustrad metalowych przeczytasz pod linkiem: https://producentbalustrad.pl/balustrady-metalowe-stalowe-warszawa/