Auto Pomoc drogowa - w czym mogą pomóc?
Blog

Auto Pomoc drogowa – w czym mogą pomóc?

Na drodze zawsze mogą wydarzyć się różne sytuacje. Może dojść do awarii samochodu lub kolizji, która na tyle uszkodzi auto, że dalsza jazda będzie już niemożliwa. W takiej sytuacji zawsze potrzebujemy pomocy. Najczęściej dzwoni się wówczas po pomoc drogową, aby ta za pomocą lawety odholowała auto. Trzeba jednak wiedzieć, że zakres usług pomocy drogowej jest znacznie szerszy. W jakiej sytuacji zatem można skorzystać z pomocy drogowej?

Drobne naprawy

Większością osób pomoc drogowa kojarzy się z lawetą i transportem uszkodzonego samochodu. Usługi, jakie oferuje pomoc drogowa są jednak znacznie szersze. Przede wszystkim są to drobne naprawy. Jeśli samochód zostanie uszkodzony wówczas wezwana pomoc drogowa w pierwszej kolejności sprawdzi jego stan. Wszystko po to, aby sprawdzić co dokładnie zostało uszkodzone i czy możliwa jest naprawa na miejscu. W przypadku drobnych awarii najczęściej pomoc drogowa może je naprawić na miejscu, co oznacza możliwość dalszej jazdy. Pomoc drogowa pomaga także w innych sytuacjach. Przykładem może być sytuacja, w której podczas podróży zabraknie paliwa. Również w takiej sytuacji można wezwać pomoc drogową, która przyjedzie z paliwem. Warto także wspomnieć o częstej sytuacji jaka ma miejsce zimą. Podczas mrozów często akumulator wyczerpuje się i uruchomienie samochodu nie jest możliwe. Pomoc drogowa może również i w takiej sytuacji pomóc. Niejednemu kierowcy zdarzyło się zagubić kluczyki samochodowe. Otworzenie samochodu jest wówczas niemożliwe. W takiej sytuacji także można wezwać pomoc drogową, która pomoże w otworzeniu samochodu.

Pomoc 24h

To co najważniejsze w przypadku pomocy drogowej, to to, iż zdecydowana większość firm oferuje swoje usługi przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie trzeba zatem martwić się awarią samochodu w nocy bądź w niedziele. Niezależnie od godziny i dnia zawsze można zadzwonić po pomoc drogową. Często nie ma to także wpływu na cenę usług. Jest to bardzo ważne. Autem często podróżujemy w różnych godzinach, a to oznacza, że do awarii bądź uszkodzenia auta może dojść o różnej porze.

Wybór pomocy drogowej

Jeśli często jeździ się samochodem warto sprawdzić jakie firmy oferujące pomoc drogową działają w naszej okolicy. Najlepiej jest mieć wpisany numer telefonu do książki adresowej. Dzięki temu w razie potrzeby od razu będzie można wezwać pomoc. Przeglądając oferty różnych pomocy drogowych uwagę należy zwrócić na oferowane usługi, ich ceny oraz to czy dana pomoc drogowa działa przez całą dobę. Istotne jest także to na jakim obszarze działa. W okolicach Warszawy warto sprawdzić ofertę i cennik tej pomocy drogowej – https://ciagutek.pl/pomoc-drogowa-warszawa/